SQR - 38th U.S. Mid-Amateur - Simsbury, Conn. Tee Sheet

Thu, August 9

Print
Hop Meadow Country Club / Championship
Time Players
Print
Hop Meadow Country Club
Player Tee Time Tee Other Players
Andrew Coats Jupiter, FL 9:50 AM Championship Michael Devlin Jr + Michael Philipp
Andrew Rogers South Hadley, MA 12:20 PM Championship Chris Rohrs + Peter Alminas
Anthony Jung Hadley, MA 12:00 PM Championship Kevin Newlan + Philip Risman
Ben Conroy Berlin, CT 9:20 AM Championship Matthew Smith + Pat Pio III
Benjamin Day North Haven, CT 9:10 AM Championship Mark Eells + Stephen Demare
Bobby Loguidice Springfield, MA 10:50 AM Championship Brad Valois + Michael Bourdon
Brad Cadigan Boston, MA 8:40 AM Championship Paul Fitzsimmons + Timothy Bourdon
Brad Valois Warwick, RI 10:50 AM Championship Bobby Loguidice + Michael Bourdon
Brian Ahern West Hartford, CT 11:40 AM Championship Dennis Lynch + Ryan Garrity
Chris Rohrs New York, NY 12:20 PM Championship Andrew Rogers + Peter Alminas
Chris Stutts Palm Beach, FL 7:50 AM Championship Paul Servidio + Rob Sorrentino
Christopher Gatcomb Wallingford, CT 8:10 AM Championship James Ferullo + Jason Zaniewski
Christopher Walton Southwest Ranches, FL 10:40 AM Championship Matthew Diramio + Todd Kozlowsky
Craig Burmeister West Hartford, CT 8:30 AM Championship James Bosworth
Dan O'Callaghan Bedford, NY 7:40 AM Championship George Ordway + Kyle Roberts
Daniel Murphy Oxford, CT 11:20 AM Championship Jason Longo + Mark Marrano
Dave Olender Ellington, CT 10:10 AM Championship Ilir Progri + Scott Asiel
David Jensen Elizabeth, NJ 9:00 AM Championship Jeff Pudlinski + Michael Michel
David Jubinville South Hadley, MA 12:10 PM Championship Drew Baity + Matthew Thennes
David Zeid Redding, CT 11:50 AM Championship Edward Day + Michael Thompson
Dennis Lynch Smithtown, NY 11:40 AM Championship Brian Ahern + Ryan Garrity
Drew Baity New York, NY 12:10 PM Championship David Jubinville + Matthew Thennes
Edward Day Branford, CT 11:50 AM Championship David Zeid + Michael Thompson
George Ordway Boston, MA 7:40 AM Championship Dan O'Callaghan + Kyle Roberts
Glen Boggini Tolland, CT 11:10 AM Championship Keith Burch + Patrick Donnellan
Ilir Progri Worcester, MA 10:10 AM Championship Dave Olender + Scott Asiel
James Bosworth Simsbury, CT 8:30 AM Championship Craig Burmeister
James Ferullo Rochester, NH 8:10 AM Championship Christopher Gatcomb + Jason Zaniewski
Jason Longo Fairfield, CT 11:20 AM Championship Daniel Murphy + Mark Marrano
Jason Zaniewski Woodbury, CT 8:10 AM Championship Christopher Gatcomb + James Ferullo
Jeff Pudlinski Litchfield, CT 9:00 AM Championship David Jensen + Michael Michel
Jeffrey Hatten New York, NY 9:40 AM Championship Michael Hamilton + Michael Kennedy
John Annear Middletown, CT 8:20 AM Championship Peter Bourdon + Richard Hayes
John Hayes Portland, ME 11:30 AM Championship Parker Sulkowski + William Delano
John Sawka Ellington, CT 10:20 AM Championship Robert Joyce + Steve Chevalier
Jon-Paul Chouinard Natick, MA 8:50 AM Championship Mark Grady + Steve Tarulli
Justin Kumpulanian Chicopee, MA 7:30 AM Championship Michael Lajoie + Nick Maccario
Keith Burch South Deerfield, MA 11:10 AM Championship Glen Boggini + Patrick Donnellan
Keith Stone Chelmsford, MA 9:30 AM Championship Mark Osullivan + Richard Flecca
Kevin Newlan Milford, CT 12:00 PM Championship Anthony Jung + Philip Risman
Kyle Roberts South Glastonbury, CT 7:40 AM Championship Dan O'Callaghan + George Ordway
Lawrence Lessing Cold Spring Harbor, NY 10:00 AM Championship Michael Carr + Ray Underwood
Mark Eells Hebron, CT 9:10 AM Championship Benjamin Day + Stephen Demare
Mark Grady Hull, MA 8:50 AM Championship Jon-Paul Chouinard + Steve Tarulli
Mark Marrano Boston, MA 11:20 AM Championship Daniel Murphy + Jason Longo
Mark Osullivan Southborough, MA 9:30 AM Championship Keith Stone + Richard Flecca
Matthew Diramio Glastonbury, CT 10:40 AM Championship Christopher Walton + Todd Kozlowsky
Matthew Murphy Greenwich, CT 10:30 AM Championship Paul Chmura + Scott Lytle
Matthew Smith Brookline, MA 9:20 AM Championship Ben Conroy + Pat Pio III
Matthew Thennes Milford, CT 12:10 PM Championship David Jubinville + Drew Baity
Michael Bourdon Dallas, TX 10:50 AM Championship Bobby Loguidice + Brad Valois
Michael Carr East Patchogue, NY 10:00 AM Championship Lawrence Lessing + Ray Underwood
Michael Devlin Jr Somers, CT 9:50 AM Championship Andrew Coats + Michael Philipp
Michael Hamilton Atlantic Beach, FL 9:40 AM Championship Jeffrey Hatten + Michael Kennedy
Michael Kennedy Milford, CT 9:40 AM Championship Jeffrey Hatten + Michael Hamilton
Michael Lajoie Enfield, CT 7:30 AM Championship Justin Kumpulanian + Nick Maccario
Michael Michel North Attleboro, MA 9:00 AM Championship David Jensen + Jeff Pudlinski
Michael Philipp Mansfield, MA 9:50 AM Championship Andrew Coats + Michael Devlin Jr
Michael Smith Orrington, ME 8:00 AM Championship Rob Christie + Robert Stelben
Michael Thompson Lebanon, CT 11:50 AM Championship David Zeid + Edward Day
Nicholas Waddington Hartford, CT 11:00 AM Championship Sean Murphy + Thomas McCormick
Nick Maccario Manchester, NH 7:30 AM Championship Justin Kumpulanian + Michael Lajoie
Parker Sulkowski Guilford, CT 11:30 AM Championship John Hayes + William Delano
Pat Pio III Somers, CT 9:20 AM Championship Ben Conroy + Matthew Smith
Patrick Donnellan Riverside, CT 11:10 AM Championship Glen Boggini + Keith Burch
Paul Chmura Chicopee, MA 10:30 AM Championship Matthew Murphy + Scott Lytle
Paul Fitzsimmons Southport, CT 8:40 AM Championship Brad Cadigan + Timothy Bourdon
Paul Servidio Armonk, NY 7:50 AM Championship Chris Stutts + Rob Sorrentino
Peter Alminas Springfield, MA 12:20 PM Championship Andrew Rogers + Chris Rohrs
Peter Bourdon West Hartford, CT 8:20 AM Championship John Annear + Richard Hayes
Philip Risman Greenwich, CT 12:00 PM Championship Anthony Jung + Kevin Newlan
Ray Underwood Marbledale, CT 10:00 AM Championship Lawrence Lessing + Michael Carr
Richard Flecca Windermere, FL 9:30 AM Championship Keith Stone + Mark Osullivan
Richard Hayes Wilton, CT 8:20 AM Championship John Annear + Peter Bourdon
Rob Christie Stamford, CT 8:00 AM Championship Michael Smith + Robert Stelben
Rob Sorrentino Tarrytown, NY 7:50 AM Championship Chris Stutts + Paul Servidio
Robert Joyce Stamford, CT 10:20 AM Championship John Sawka + Steve Chevalier
Robert Stelben Darien, CT 8:00 AM Championship Michael Smith + Rob Christie
Ryan Garrity Norwalk, CT 11:40 AM Championship Brian Ahern + Dennis Lynch
Scott Asiel Westport, CT 10:10 AM Championship Dave Olender + Ilir Progri
Scott Lytle Las Vegas, NV 10:30 AM Championship Matthew Murphy + Paul Chmura
Sean Murphy Avon, CT 11:00 AM Championship Nicholas Waddington + Thomas McCormick
Stephen Demare Dorchester, MA 9:10 AM Championship Benjamin Day + Mark Eells
Steve Chevalier Groton, CT 10:20 AM Championship John Sawka + Robert Joyce
Steve Tarulli Rockville Centre, NY 8:50 AM Championship Jon-Paul Chouinard + Mark Grady
Thomas McCormick Warwick, RI 11:00 AM Championship Nicholas Waddington + Sean Murphy
Timothy Bourdon West Hartford, CT 8:40 AM Championship Brad Cadigan + Paul Fitzsimmons
Todd Kozlowsky East Setauket, NY 10:40 AM Championship Christopher Walton + Matthew Diramio
William Delano New York, NY 11:30 AM Championship John Hayes + Parker Sulkowski