March Individual Stableford Tee Sheet

Fri, March 22

Print
Port Ludlow Golf Club - Archived on 07-13-2020
Time Hole Players
Print
Port Ludlow Golf Club - Archived on 07-13-2020
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Adam Shantz (18.0 / 20) Sequim 10:00 AM 17 W.S. Men Brandon Lancelle + Brent Grabinski + Tim Lookabaugh
Alexander Palus (2.1 / 2) Airway Heights 10:00 AM 3 W.S. Men Brian Kim + Burke Shethar + David Hunter
Annette Seydel (8.6 / 9) Lake Tapps 10:00 AM 10B W.S. Women Mary Ryan + Sheila Locke
Bob Bertoia (10.5 / 12) Port Ludlow 10:00 AM 12 W.S. Men Michael Raymond + Steve Elieff + Steven McDaniel
Bobbie Nichols (15.1 / 16) Bremerton 10:00 AM 10A W.S. Women JerryAnn Crabtree
Brandon Lancelle (6.7 / 7) Sequim 10:00 AM 17 W.S. Men Adam Shantz + Brent Grabinski + Tim Lookabaugh
Brent Grabinski (7.0 / 8) Puyallup 10:00 AM 17 W.S. Men Adam Shantz + Brandon Lancelle + Tim Lookabaugh
Brian Curry (20.3 / 22) Seattle 10:00 AM 7 W.S. Men Chris Cation + Dan Labbee + Ernie Samaras
Brian Kim (3.2 / 4) Covington 10:00 AM 3 W.S. Men Alexander Palus + Burke Shethar + David Hunter
Bryce Landrud (5.0 / 6) Auburn 10:00 AM 8 W.S. Men Linden Brown + Pat Gravel + Taylor Landrud
Burke Shethar (3.1 / 3) Seattle 10:00 AM 3 W.S. Men Alexander Palus + Brian Kim + David Hunter
Chris Addleman (8.4 / 9) Tacoma 10:00 AM 9 W.S. Men David Foreman + Herb Bone
Chris Cation (15.6 / 17) Union 10:00 AM 7 W.S. Men Brian Curry + Dan Labbee + Ernie Samaras
Chris Lark (11.2 / 12) Everett 10:00 AM 6 W.S. Men Clark Baldwin + Larry Lark + Stanley Schultz
Chris Thomas (11.7 / 13) Centralia 10:00 AM 11 W.S. Men Gordon Nelson + Ron Kenny + Steven Shroyer
Clark Baldwin (14.7 / 16) Longview 10:00 AM 6 W.S. Men Chris Lark + Larry Lark + Stanley Schultz
Dale Linder (20.5 / 23) Maple Valley 10:00 AM 13 W.S. Men David Linder + Jeffrey Linder + Mark Linder
Dan Labbee (16.6 / 18) Seattle 10:00 AM 7 W.S. Men Brian Curry + Chris Cation + Ernie Samaras
Dan Thacker (3.8 / 4) Edmonds 10:00 AM 1A W.S. Men Jeremiah Kelton + Shelton Washburn + Tracy Quickstad
David Foreman (6.6 / 7) Seattle 10:00 AM 9 W.S. Men Chris Addleman + Herb Bone
David Hunter (3.9 / 4) Federal Way 10:00 AM 3 W.S. Men Alexander Palus + Brian Kim + Burke Shethar
David Linder (13.6 / 15) Auburn 10:00 AM 13 W.S. Men Dale Linder + Jeffrey Linder + Mark Linder
Denney Dawson (16.3 / 18) Lacey 10:00 AM 5 W.S. Men Michael Pivar + Nick Metcalf + Patrick Carier
Doug Smith (31.5 / 35) Port Ludlow 10:00 AM 16 W.S. Men Gregory Abel + John Tarp + Patrick Jones
Eddie Sampson (6.3 / 7) Tacoma 10:00 AM 1B W.S. Men Marc Grenon + Michael Badgley + Nick Baker
Ernie Samaras (14.1 / 16) Seattle 10:00 AM 7 W.S. Men Brian Curry + Chris Cation + Dan Labbee
Fred Douglas (5.8 / 6) Gig Harbor 10:00 AM 4 W.S. Men Jerry Schulte + Lance Gildea + Patrick DuGard
George Ballance (15.7 / 17) Seabeck 10:00 AM 15 W.S. Men Randy Sparks + Roland Cole + Warren Holland
Gordon Nelson (6.6 / 7) Gig Harbor 10:00 AM 11 W.S. Men Chris Thomas + Ron Kenny + Steven Shroyer
Gregory Abel (16.2 / 18) Bremerton 10:00 AM 16 W.S. Men Doug Smith + John Tarp + Patrick Jones
Herb Bone (8.8 / 10) Mercer Island 10:00 AM 9 W.S. Men Chris Addleman + David Foreman
Jeffrey Linder (18.7 / 21) Seatac 10:00 AM 13 W.S. Men Dale Linder + David Linder + Mark Linder
Jeremiah Kelton (3.9 / 4) Olympia 10:00 AM 1A W.S. Men Dan Thacker + Shelton Washburn + Tracy Quickstad
Jerry Schulte (12.2 / 13) Kirkland 10:00 AM 4 W.S. Men Fred Douglas + Lance Gildea + Patrick DuGard
JerryAnn Crabtree (19.6 / 21) Oak Harbor 10:00 AM 10A W.S. Women Bobbie Nichols
John Tarp (13.4 / 15) Seattle 10:00 AM 16 W.S. Men Doug Smith + Gregory Abel + Patrick Jones
Ken Armstrong (8.0 / 9) Orting 10:00 AM 2 W.S. Men Ken Shersty + Lee Rushton + Rob Glenn
Ken Shersty (5.0 / 6) Orting 10:00 AM 2 W.S. Men Ken Armstrong + Lee Rushton + Rob Glenn
Kevin McCoy (15.1 / 17) Enumclaw 10:00 AM 18 W.S. Men Lance Chennault + Martin John + Steve McCoy
Lance Chennault (13.1 / 14) Silverdale 10:00 AM 18 W.S. Men Kevin McCoy + Martin John + Steve McCoy
Lance Gildea (6.4 / 7) Vashon 10:00 AM 4 W.S. Men Fred Douglas + Jerry Schulte + Patrick DuGard
Larry Lark (12.3 / 14) Mukilteo 10:00 AM 6 W.S. Men Chris Lark + Clark Baldwin + Stanley Schultz
Lee Rushton (2.8 / 3) Gig Harbor 10:00 AM 2 W.S. Men Ken Armstrong + Ken Shersty + Rob Glenn
Linden Brown (5.3 / 6) Seattle 10:00 AM 8 W.S. Men Bryce Landrud + Pat Gravel + Taylor Landrud
Marc Grenon (10.5 / 12) Auburn 10:00 AM 1B W.S. Men Eddie Sampson + Michael Badgley + Nick Baker
Mark Linder (17.2 / 19) Tacoma 10:00 AM 13 W.S. Men Dale Linder + David Linder + Jeffrey Linder
Martin John (12.6 / 14) Belfair 10:00 AM 18 W.S. Men Kevin McCoy + Lance Chennault + Steve McCoy
Mary Ryan (8.7 / 9) Renton 10:00 AM 10B W.S. Women Annette Seydel + Sheila Locke
Michael Badgley (1.4 / 2) Puyallup 10:00 AM 1B W.S. Men Eddie Sampson + Marc Grenon + Nick Baker
Michael Pivar (9.2 / 10) Seattle 10:00 AM 5 W.S. Men Denney Dawson + Nick Metcalf + Patrick Carier
Michael Raymond (12.1 / 13) Port Ludlow 10:00 AM 12 W.S. Men Bob Bertoia + Steve Elieff + Steven McDaniel
Mike Comer (15.0 / 17) Sumner 10:00 AM 14 W.S. Men Richard Orlikowski + Rob Purser + Tim Oliphant
Nick Baker (+2.5 / +3) Cle Elum 10:00 AM 1B W.S. Men Eddie Sampson + Marc Grenon + Michael Badgley
Nick Metcalf (13.4 / 15) Tukwila 10:00 AM 5 W.S. Men Denney Dawson + Michael Pivar + Patrick Carier
Pat Gravel (10.2 / 11) Auburn 10:00 AM 8 W.S. Men Bryce Landrud + Linden Brown + Taylor Landrud
Patrick Carier (10.0 / 11) Lacey 10:00 AM 5 W.S. Men Denney Dawson + Michael Pivar + Nick Metcalf
Patrick DuGard (7.8 / 9) Issaquah 10:00 AM 4 W.S. Men Fred Douglas + Jerry Schulte + Lance Gildea
Patrick Jones (14.8 / 16) Gig Harbor 10:00 AM 16 W.S. Men Doug Smith + Gregory Abel + John Tarp
Randy Sparks (16.1 / 18) Olympia 10:00 AM 15 W.S. Men George Ballance + Roland Cole + Warren Holland
Richard Orlikowski (16.9 / 19) Kent 10:00 AM 14 W.S. Men Mike Comer + Rob Purser + Tim Oliphant
Rob Glenn (7.4 / 8) Seattle 10:00 AM 2 W.S. Men Ken Armstrong + Ken Shersty + Lee Rushton
Rob Purser (19.0 / 21) Edmonds 10:00 AM 14 W.S. Men Mike Comer + Richard Orlikowski + Tim Oliphant
Roland Cole (20.7 / 23) Port Orchard 10:00 AM 15 W.S. Men George Ballance + Randy Sparks + Warren Holland
Ron Kenny (12.6 / 14) Lynnwood 10:00 AM 11 W.S. Men Chris Thomas + Gordon Nelson + Steven Shroyer
Sheila Locke (8.7 / 9) Renton 10:00 AM 10B W.S. Women Annette Seydel + Mary Ryan
Shelton Washburn (3.0 / 3) Kingston 10:00 AM 1A W.S. Men Dan Thacker + Jeremiah Kelton + Tracy Quickstad
Stanley Schultz (17.6 / 19) Everett 10:00 AM 6 W.S. Men Chris Lark + Clark Baldwin + Larry Lark
Steve Elieff (10.6 / 12) DuPont 10:00 AM 12 W.S. Men Bob Bertoia + Michael Raymond + Steven McDaniel
Steve McCoy (14.2 / 16) Bonney Lake 10:00 AM 18 W.S. Men Kevin McCoy + Lance Chennault + Martin John
Steven McDaniel (14.2 / 16) Port Ludlow 10:00 AM 12 W.S. Men Bob Bertoia + Michael Raymond + Steve Elieff
Steven Shroyer (6.7 / 7) Seattle 10:00 AM 11 W.S. Men Chris Thomas + Gordon Nelson + Ron Kenny
Taylor Landrud (14.7 / 16) Port Orchard 10:00 AM 8 W.S. Men Bryce Landrud + Linden Brown + Pat Gravel
Tim Lookabaugh (14.3 / 16) Federal Way 10:00 AM 17 W.S. Men Adam Shantz + Brandon Lancelle + Brent Grabinski
Tim Oliphant (19.3 / 21) Kent 10:00 AM 14 W.S. Men Mike Comer + Richard Orlikowski + Rob Purser
Tracy Quickstad (3.4 / 4) Kirkland 10:00 AM 1A W.S. Men Dan Thacker + Jeremiah Kelton + Shelton Washburn
Warren Holland (20.2 / 22) Bremerton 10:00 AM 15 W.S. Men George Ballance + Randy Sparks + Roland Cole