April 2-Person Stableford Best-Ball Tee Sheet

Fri, April 5

Print
Wine Valley Golf Club
Time Hole Players
Note: The main tee is the WS Men 2019 tee.
Print
Wine Valley Golf Club
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Akira Nozaka Grandview 10:00 AM 1B WS Men 2019 Ken Quigley + Sota Nozaka + Tom Deforest
Alexander Groat Olympia 10:00 AM 3B WS Men 2019 Brent Grabinski + Randal Groat + Tim Lookabaugh
Bart Johnson Puyallup 10:00 AM 13 WS Men 2019 Bob Ford + Joel Marangon + Paul Felts
Ben Focke Hayden Lake 10:00 AM 6B WS Men 2019 Branden Reynolds + Dan Baker + Dan Stubbs
Bob Bracht Lake Forest Park 10:00 AM 2 WS Men 2019 Tracy Quickstad
Bob Ford Richland 10:00 AM 13 WS Men 2019 Bart Johnson + Joel Marangon + Paul Felts
Bobbi Jo Rathvon Nine Mile Falls 10:00 AM 11A WS Women 2019 Julie Williams + Lori Nulliner + Michelle Yarbrough
Branden Reynolds Spokane 10:00 AM 6B WS Men 2019 Ben Focke + Dan Baker + Dan Stubbs
Brent Grabinski Puyallup 10:00 AM 3B WS Men 2019 Alexander Groat + Randal Groat + Tim Lookabaugh
Brent Winterbottom Walla Walla 10:00 AM 3A WS Men 2019 JD Rushton + Lee Rushton + TC Smukalla
Bret Bloom1 Spokane 10:00 AM 7B WS Men 2019 Greg Bloom + Mike Hickok + Robert Fallis
Brett McLaren Trail 10:00 AM 1A WS Men 2019 Ken Jenson + Matt Jenson + Todd Tibke
Brian Davey Cowiche 10:00 AM 14A WS Men 2019 Colin Malone + Steven Morris + Tom Morris
Bruce Frei Poulsbo 10:00 AM 12 WS Men 2019 Kevin McCoy + Nick Weber + Steve McCoy
Bryce Landrud Auburn 10:00 AM 4 WS Men 2019 Ken Armstrong + Ken Shersty + Pat Gravel
Carolyn Swanson Renton 10:00 AM 11B WS Women 2019 Debbie Yee + Helen Lally + Susan Conard
Catherine Chamberlain Bellevue 10:00 AM 10A WS Women 2019 Cindy Goedhart + Heather Delanoy + Sharon Falkner
Cindy Goedhart Spokane 10:00 AM 10A WS Women 2019 Catherine Chamberlain + Heather Delanoy + Sharon Falkner
Colin Malone Yakima 10:00 AM 14A WS Men 2019 Brian Davey + Steven Morris + Tom Morris
Cory Christianson Bothell 10:00 AM 14B WS Men 2019 Michael Postlewait + Nolan Lockwood + Randy Sanders
Dale Linder Maple Valley 10:00 AM 15A WS Men 2019 David Linder + Jeffrey Linder + Mark Linder
Dan Baker Hayden 10:00 AM 6B WS Men 2019 Ben Focke + Branden Reynolds + Dan Stubbs
Dan Stubbs Coeur d Alene 10:00 AM 6B WS Men 2019 Ben Focke + Branden Reynolds + Dan Baker
Dave Wetzel Marysville 10:00 AM 16 WS Men 2019 Gary McComas + Jimmy Barker + Larry Mika
David Huynh Burlington 10:00 AM 6A WS Men 2019 Don Fenton + Jason Welty + Pete Gilbert
David Linder Auburn 10:00 AM 15A WS Men 2019 Dale Linder + Jeffrey Linder + Mark Linder
Debbie Yee Seattle 10:00 AM 11B WS Women 2019 Carolyn Swanson + Helen Lally + Susan Conard
Don Fenton Mount Vernon 10:00 AM 6A WS Men 2019 David Huynh + Jason Welty + Pete Gilbert
Drew Goodman Kennewick 10:00 AM 7A WS Men 2019 Duke Fenton + George Pechtel + Marcus Goodman
Duke Fenton Yakima 10:00 AM 7A WS Men 2019 Drew Goodman + George Pechtel + Marcus Goodman
Ed Cribby Redmond 10:00 AM 15B WS Men 2019 Michael Laik + Robert Warren + Steven Warren
Freelon Hunter Kent 10:00 AM 17 WS Men 2019 Richard Orlikowski + Tim Oliphant + Tom Oliver
Gary McComas Lake Stevens 10:00 AM 16 WS Men 2019 Dave Wetzel + Jimmy Barker + Larry Mika
George Pechtel Yakima 10:00 AM 7A WS Men 2019 Drew Goodman + Duke Fenton + Marcus Goodman
Greg Bloom Spokane 10:00 AM 7B WS Men 2019 Bret Bloom1 + Mike Hickok + Robert Fallis
Heather Delanoy Spokane 10:00 AM 10A WS Women 2019 Catherine Chamberlain + Cindy Goedhart + Sharon Falkner
Helen Lally Edmonds 10:00 AM 11B WS Women 2019 Carolyn Swanson + Debbie Yee + Susan Conard
JD Rushton Puyallup 10:00 AM 3A WS Men 2019 Brent Winterbottom + Lee Rushton + TC Smukalla
Jason Welty Burlington 10:00 AM 6A WS Men 2019 David Huynh + Don Fenton + Pete Gilbert
Jed Tait Wapato 10:00 AM 5 WS Men 2019 Matt Vanwingerden + Sam Steinmetz + Tj Inions
Jeffrey Linder Seatac 10:00 AM 15A WS Men 2019 Dale Linder + David Linder + Mark Linder
Jim Schott Kennewick 10:00 AM 8 WS Men 2019 Kevin Burnett + Leo Solis + Tony Conti
Jimmy Barker Spokane 10:00 AM 16 WS Men 2019 Dave Wetzel + Gary McComas + Larry Mika
Joel Marangon Maple Valley 10:00 AM 13 WS Men 2019 Bart Johnson + Bob Ford + Paul Felts
Jonathan Royal Gig Harbor 10:00 AM 18A WS Men 2019 Jordan Bone + Lawrence Lee + Matt Oye
Jordan Bone Kirkland 10:00 AM 18A WS Men 2019 Jonathan Royal + Lawrence Lee + Matt Oye
Julie Bousquet Prosser 10:00 AM 10B WS Women 2019 Julie West + Sandra McBride + Sherri Garrett
Julie West Pasco 10:00 AM 10B WS Women 2019 Julie Bousquet + Sandra McBride + Sherri Garrett
Julie Williams Bonners Ferry 10:00 AM 11A WS Women 2019 Bobbi Jo Rathvon + Lori Nulliner + Michelle Yarbrough
Ken Armstrong Orting 10:00 AM 4 WS Men 2019 Bryce Landrud + Ken Shersty + Pat Gravel
Ken Jenson Mountlake Terrace 10:00 AM 1A WS Men 2019 Brett McLaren + Matt Jenson + Todd Tibke
Ken Quigley Richland 10:00 AM 1B WS Men 2019 Akira Nozaka + Sota Nozaka + Tom Deforest
Ken Shersty Orting 10:00 AM 4 WS Men 2019 Bryce Landrud + Ken Armstrong + Pat Gravel
Kevin Burnett Seattle 10:00 AM 8 WS Men 2019 Jim Schott + Leo Solis + Tony Conti
Kevin McCoy Enumclaw 10:00 AM 12 WS Men 2019 Bruce Frei + Nick Weber + Steve McCoy
Kiely More Deer Park 10:00 AM 9 WS Men 2019 Michael Evanson + Pat Dotson + Steve Harvill
Kyle Lepper Seattle 10:00 AM 18B WS Men 2019 Ron Kenny + Sam French + Steven Shroyer
Larry Mika Veradale 10:00 AM 16 WS Men 2019 Dave Wetzel + Gary McComas + Jimmy Barker
Lawrence Lee Spokane 10:00 AM 18A WS Men 2019 Jonathan Royal + Jordan Bone + Matt Oye
Lee Rushton Gig Harbor 10:00 AM 3A WS Men 2019 Brent Winterbottom + JD Rushton + TC Smukalla
Leo Solis Richland 10:00 AM 8 WS Men 2019 Jim Schott + Kevin Burnett + Tony Conti
Lori Nulliner Yakima 10:00 AM 11A WS Women 2019 Bobbi Jo Rathvon + Julie Williams + Michelle Yarbrough
Marcus Goodman Richland 10:00 AM 7A WS Men 2019 Drew Goodman + Duke Fenton + George Pechtel
Mark Linder Tacoma 10:00 AM 15A WS Men 2019 Dale Linder + David Linder + Jeffrey Linder
Matt Jenson Mountlake Terrace 10:00 AM 1A WS Men 2019 Brett McLaren + Ken Jenson + Todd Tibke
Matt Oye Spokane 10:00 AM 18A WS Men 2019 Jonathan Royal + Jordan Bone + Lawrence Lee
Matt Vanwingerden Outlook 10:00 AM 5 WS Men 2019 Jed Tait + Sam Steinmetz + Tj Inions
Michael Evanson Kennewick 10:00 AM 9 WS Men 2019 Kiely More + Pat Dotson + Steve Harvill
Michael Laik Renton 10:00 AM 15B WS Men 2019 Ed Cribby + Robert Warren + Steven Warren
Michael Postlewait Chehalis 10:00 AM 14B WS Men 2019 Cory Christianson + Nolan Lockwood + Randy Sanders
Michelle Yarbrough Selah 10:00 AM 11A WS Women 2019 Bobbi Jo Rathvon + Julie Williams + Lori Nulliner
Mike Hickok Moses Lake 10:00 AM 7B WS Men 2019 Bret Bloom1 + Greg Bloom + Robert Fallis
Nick Weber Poulsbo 10:00 AM 12 WS Men 2019 Bruce Frei + Kevin McCoy + Steve McCoy
Nolan Lockwood Walla Walla 10:00 AM 14B WS Men 2019 Cory Christianson + Michael Postlewait + Randy Sanders
Pat Dotson Nine Mile Falls 10:00 AM 9 WS Men 2019 Kiely More + Michael Evanson + Steve Harvill
Pat Gravel Auburn 10:00 AM 4 WS Men 2019 Bryce Landrud + Ken Armstrong + Ken Shersty
Paul Felts Kennewick 10:00 AM 13 WS Men 2019 Bart Johnson + Bob Ford + Joel Marangon
Pete Gilbert Mount Vernon 10:00 AM 6A WS Men 2019 David Huynh + Don Fenton + Jason Welty
Randal Groat Olympia 10:00 AM 3B WS Men 2019 Alexander Groat + Brent Grabinski + Tim Lookabaugh
Randy Sanders Centralia 10:00 AM 14B WS Men 2019 Cory Christianson + Michael Postlewait + Nolan Lockwood
Richard Orlikowski Kent 10:00 AM 17 WS Men 2019 Freelon Hunter + Tim Oliphant + Tom Oliver
Robert Fallis Moses Lake 10:00 AM 7B WS Men 2019 Bret Bloom1 + Greg Bloom + Mike Hickok
Robert Warren Lakewood 10:00 AM 15B WS Men 2019 Ed Cribby + Michael Laik + Steven Warren
Ron Kenny Lynnwood 10:00 AM 18B WS Men 2019 Kyle Lepper + Sam French + Steven Shroyer
Sam French Seattle 10:00 AM 18B WS Men 2019 Kyle Lepper + Ron Kenny + Steven Shroyer
Sam Steinmetz Zillah 10:00 AM 5 WS Men 2019 Jed Tait + Matt Vanwingerden + Tj Inions
Sandra McBride Mesa 10:00 AM 10B WS Women 2019 Julie Bousquet + Julie West + Sherri Garrett
Sharon Falkner Mercer Island 10:00 AM 10A WS Women 2019 Catherine Chamberlain + Cindy Goedhart + Heather Delanoy
Sherri Garrett West Richland 10:00 AM 10B WS Women 2019 Julie Bousquet + Julie West + Sandra McBride
Sota Nozaka Kennewick 10:00 AM 1B WS Men 2019 Akira Nozaka + Ken Quigley + Tom Deforest
Steve Harvill Burbank 10:00 AM 9 WS Men 2019 Kiely More + Michael Evanson + Pat Dotson
Steve McCoy Bonney Lake 10:00 AM 12 WS Men 2019 Bruce Frei + Kevin McCoy + Nick Weber
Steven Morris Edmonds 10:00 AM 14A WS Men 2019 Brian Davey + Colin Malone + Tom Morris
Steven Shroyer Seattle 10:00 AM 18B WS Men 2019 Kyle Lepper + Ron Kenny + Sam French
Steven Warren Spokane Valley 10:00 AM 15B WS Men 2019 Ed Cribby + Michael Laik + Robert Warren
Susan Conard Spokane 10:00 AM 11B WS Women 2019 Carolyn Swanson + Debbie Yee + Helen Lally
TC Smukalla Auburn 10:00 AM 3A WS Men 2019 Brent Winterbottom + JD Rushton + Lee Rushton
Tim Lookabaugh Federal Way 10:00 AM 3B WS Men 2019 Alexander Groat + Brent Grabinski + Randal Groat
Tim Oliphant Kent 10:00 AM 17 WS Men 2019 Freelon Hunter + Richard Orlikowski + Tom Oliver
Tj Inions Sunnyside 10:00 AM 5 WS Men 2019 Jed Tait + Matt Vanwingerden + Sam Steinmetz
Todd Tibke Snohomish 10:00 AM 1A WS Men 2019 Brett McLaren + Ken Jenson + Matt Jenson
Tom Deforest Richland 10:00 AM 1B WS Men 2019 Akira Nozaka + Ken Quigley + Sota Nozaka
Tom Morris Edmonds 10:00 AM 14A WS Men 2019 Brian Davey + Colin Malone + Steven Morris
Tom Oliver Seattle 10:00 AM 17 WS Men 2019 Freelon Hunter + Richard Orlikowski + Tim Oliphant
Tony Conti Edmonds 10:00 AM 8 WS Men 2019 Jim Schott + Kevin Burnett + Leo Solis
Tracy Quickstad Kirkland 10:00 AM 2 WS Men 2019 Bob Bracht