2019 U.S. Open Sectional Tee Sheet

Mon, June 3

Print
Hawks Ridge GC / U.S. Open Sectional
Time Hole Players
1:00 PM 1
Wes Artac (a) Leander
Jonathan Keppler (a) Marietta
10
Collin Neeman Columbia
Nicholas Grubnich Crown Point
1:11 PM 1
Lindsey Cordell (a) Rome
David Morgan Naples
Spencer Ralston (a) Gainesville
10
David Li (a)
Alex Goff (a) Kings Mountain
Andre Jacobs (a) League City
1:22 PM 1
Carson Young Pendleton
Oliver Schniederjans Alpharetta
Alex Smalley (a) Wake Forest
10
Jason Bohn Kennesaw
Daniel Medina El Paso
Derek Busby (a) Ruston
1:33 PM 1
Wes Roach Knoxville
Jaime Lopez Rivarola
Keller Harper (a) Atlanta
10
Riley Casey (a) Abilene
Anders Albertson Atlanta
Mathew Goggin
1:44 PM 1
Ford Clegg (a) Mountain Brook
Jordan Walor Johns Creek
Christian Baliker (a) Simpsonville
10
Chris Petefish Cumming
Brandon Pierce Covington
Robert Karlsson
1:55 PM 1
Jacob Tilton Smyrna
Nick Lyerly (a) Salisbury
JT Griffin Wilson
10
Zecheng Dou
Drew Weary (a) Bluffton
Brendon De Jonge Waxhaw
2:06 PM 1
Morgan Deneen (a) Tustin
Ryoto Furuya (a) Tampa
Noah Norton (a) Chico
10
Mason Overstreet (a) Kingfisher
Drew Miller (a) Memphis
Austin Fulton (a) Villa Rica
2:17 PM 1
Joey Garber St. Simons Island
DJ Trahan Kiawah Island
Hunter Wolcott (a) Burns
10
Blake Wagoner (a) Cornelius
Isaiah Jackson (a) Golden
Tom Whitney Little Elm
2:28 PM 1
Wilson Furr (a) Jackson
Xinjun Zhang
Lake Johnson (a) Chattanooga
10
Taylor Dickson Gastonia
Andrew Israelson (a) Staples
Matt Nagy Tazewell
2:39 PM 1
Thomas Walsh (a) High Point
Robert Shelton IV Birmingham
Nicolas Echavarria
10
Spencer Skiff Aiken
Micah Bally
David Holmes Knoxville
2:50 PM 1
Caleb Proveaux (a) Columbia
Garrett Martin (a) San Antonio
Seth Reeves Johns Creek
10
Roberto Castro Atlanta
Kane Whitehurst Duluth
Chandler Eaton (a) Alpharetta
3:01 PM 1
Stephen Behr (a) Atlanta
Eric Gibbs (a) Ruston
Andy Mao (a) Johns Creek
 
Print
Hawks Ridge GC
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Alex Goff (a) Kings Mountain 1:11 PM 10 U.S. Open Sectional Andre Jacobs + David Li
Alex Smalley (a) Wake Forest 1:22 PM 1 U.S. Open Sectional Carson Young + Oliver Schniederjans
Anders Albertson Atlanta 1:33 PM 10 U.S. Open Sectional Mathew Goggin + Riley Casey
Andre Jacobs (a) League City 1:11 PM 10 U.S. Open Sectional Alex Goff + David Li
Andrew Israelson (a) Staples 2:28 PM 10 U.S. Open Sectional Matt Nagy + Taylor Dickson
Andy Mao (a) Johns Creek 3:01 PM 1 U.S. Open Sectional Eric Gibbs + Stephen Behr
Austin Fulton (a) Villa Rica 2:06 PM 10 U.S. Open Sectional Drew Miller + Mason Overstreet
Blake Wagoner (a) Cornelius 2:17 PM 10 U.S. Open Sectional Isaiah Jackson + Tom Whitney
Brandon Pierce Covington 1:44 PM 10 U.S. Open Sectional Chris Petefish + Robert Karlsson
Brendon De Jonge Waxhaw 1:55 PM 10 U.S. Open Sectional Drew Weary + Zecheng Dou
Caleb Proveaux (a) Columbia 2:50 PM 1 U.S. Open Sectional Garrett Martin + Seth Reeves
Carson Young Pendleton 1:22 PM 1 U.S. Open Sectional Alex Smalley + Oliver Schniederjans
Chandler Eaton (a) Alpharetta 2:50 PM 10 U.S. Open Sectional Kane Whitehurst + Roberto Castro
Chris Petefish Cumming 1:44 PM 10 U.S. Open Sectional Brandon Pierce + Robert Karlsson
Christian Baliker (a) Simpsonville 1:44 PM 1 U.S. Open Sectional Ford Clegg + Jordan Walor
Collin Neeman Columbia 1:00 PM 10 U.S. Open Sectional Nicholas Grubnich
DJ Trahan Kiawah Island 2:17 PM 1 U.S. Open Sectional Hunter Wolcott + Joey Garber
Daniel Medina El Paso 1:22 PM 10 U.S. Open Sectional Derek Busby + Jason Bohn
David Holmes Knoxville 2:39 PM 10 U.S. Open Sectional Micah Bally + Spencer Skiff
David Li (a) 1:11 PM 10 U.S. Open Sectional Alex Goff + Andre Jacobs
David Morgan Naples 1:11 PM 1 U.S. Open Sectional Lindsey Cordell + Spencer Ralston
Derek Busby (a) Ruston 1:22 PM 10 U.S. Open Sectional Daniel Medina + Jason Bohn
Drew Miller (a) Memphis 2:06 PM 10 U.S. Open Sectional Austin Fulton + Mason Overstreet
Drew Weary (a) Bluffton 1:55 PM 10 U.S. Open Sectional Brendon De Jonge + Zecheng Dou
Eric Gibbs (a) Ruston 3:01 PM 1 U.S. Open Sectional Andy Mao + Stephen Behr
Ford Clegg (a) Mountain Brook 1:44 PM 1 U.S. Open Sectional Christian Baliker + Jordan Walor
Garrett Martin (a) San Antonio 2:50 PM 1 U.S. Open Sectional Caleb Proveaux + Seth Reeves
Hunter Wolcott (a) Burns 2:17 PM 1 U.S. Open Sectional DJ Trahan + Joey Garber
Isaiah Jackson (a) Golden 2:17 PM 10 U.S. Open Sectional Blake Wagoner + Tom Whitney
JT Griffin Wilson 1:55 PM 1 U.S. Open Sectional Jacob Tilton + Nick Lyerly
Jacob Tilton Smyrna 1:55 PM 1 U.S. Open Sectional JT Griffin + Nick Lyerly
Jaime Lopez Rivarola 1:33 PM 1 U.S. Open Sectional Keller Harper + Wes Roach
Jason Bohn Kennesaw 1:22 PM 10 U.S. Open Sectional Daniel Medina + Derek Busby
Joey Garber St. Simons Island 2:17 PM 1 U.S. Open Sectional DJ Trahan + Hunter Wolcott
Jonathan Keppler (a) Marietta 1:00 PM 1 U.S. Open Sectional Wes Artac
Jordan Walor Johns Creek 1:44 PM 1 U.S. Open Sectional Christian Baliker + Ford Clegg
Kane Whitehurst Duluth 2:50 PM 10 U.S. Open Sectional Chandler Eaton + Roberto Castro
Keller Harper (a) Atlanta 1:33 PM 1 U.S. Open Sectional Jaime Lopez Rivarola + Wes Roach
Lake Johnson (a) Chattanooga 2:28 PM 1 U.S. Open Sectional Wilson Furr + Xinjun Zhang
Lindsey Cordell (a) Rome 1:11 PM 1 U.S. Open Sectional David Morgan + Spencer Ralston
Mason Overstreet (a) Kingfisher 2:06 PM 10 U.S. Open Sectional Austin Fulton + Drew Miller
Mathew Goggin 1:33 PM 10 U.S. Open Sectional Anders Albertson + Riley Casey
Matt Nagy Tazewell 2:28 PM 10 U.S. Open Sectional Andrew Israelson + Taylor Dickson
Micah Bally 2:39 PM 10 U.S. Open Sectional David Holmes + Spencer Skiff
Morgan Deneen (a) Tustin 2:06 PM 1 U.S. Open Sectional Noah Norton + Ryoto Furuya
Nicholas Grubnich Crown Point 1:00 PM 10 U.S. Open Sectional Collin Neeman
Nick Lyerly (a) Salisbury 1:55 PM 1 U.S. Open Sectional JT Griffin + Jacob Tilton
Nicolas Echavarria 2:39 PM 1 U.S. Open Sectional Robert Shelton IV + Thomas Walsh
Noah Norton (a) Chico 2:06 PM 1 U.S. Open Sectional Morgan Deneen + Ryoto Furuya
Oliver Schniederjans Alpharetta 1:22 PM 1 U.S. Open Sectional Alex Smalley + Carson Young
Riley Casey (a) Abilene 1:33 PM 10 U.S. Open Sectional Anders Albertson + Mathew Goggin
Robert Karlsson 1:44 PM 10 U.S. Open Sectional Brandon Pierce + Chris Petefish
Robert Shelton IV Birmingham 2:39 PM 1 U.S. Open Sectional Nicolas Echavarria + Thomas Walsh
Roberto Castro Atlanta 2:50 PM 10 U.S. Open Sectional Chandler Eaton + Kane Whitehurst
Ryoto Furuya (a) Tampa 2:06 PM 1 U.S. Open Sectional Morgan Deneen + Noah Norton
Seth Reeves Johns Creek 2:50 PM 1 U.S. Open Sectional Caleb Proveaux + Garrett Martin
Spencer Ralston (a) Gainesville 1:11 PM 1 U.S. Open Sectional David Morgan + Lindsey Cordell
Spencer Skiff Aiken 2:39 PM 10 U.S. Open Sectional David Holmes + Micah Bally
Stephen Behr (a) Atlanta 3:01 PM 1 U.S. Open Sectional Andy Mao + Eric Gibbs
Taylor Dickson Gastonia 2:28 PM 10 U.S. Open Sectional Andrew Israelson + Matt Nagy
Thomas Walsh (a) High Point 2:39 PM 1 U.S. Open Sectional Nicolas Echavarria + Robert Shelton IV
Tom Whitney Little Elm 2:17 PM 10 U.S. Open Sectional Blake Wagoner + Isaiah Jackson
Wes Artac (a) Leander 1:00 PM 1 U.S. Open Sectional Jonathan Keppler
Wes Roach Knoxville 1:33 PM 1 U.S. Open Sectional Jaime Lopez Rivarola + Keller Harper
Wilson Furr (a) Jackson 2:28 PM 1 U.S. Open Sectional Lake Johnson + Xinjun Zhang
Xinjun Zhang 2:28 PM 1 U.S. Open Sectional Lake Johnson + Wilson Furr
Zecheng Dou 1:55 PM 10 U.S. Open Sectional Brendon De Jonge + Drew Weary