SQR - 119th U.S. Amateur - Danbury, Conn. Tee Sheet

Mon, July 15

Print
Ridgewood Country Club / Championship
Time Hole Players
12:00 PM 1
Rubino, Nick Charlotte, NC
Piersall, Nick Portland, CT
Theodorakis, Max Danbury, CT
10
Delano, William New Canaan, CT
Milch, Jay Mount Kisco, NY
Young-Borra, Jonas New York, NY
12:10 PM 1
Lanza, Tyler New Milford, CT
Cerminaro, Chris Carbondale, PA
Lindholm, Clifford Montclair, NJ
10
Massimino, Roland Lumberville, PA
Woods, Jack Danbury, CT
Dickson, Matthew Washingtonville, NY
12:20 PM 1
Todryk, Alec Stamford, CT
Leonard, Eoin Republic of Ireland
Chmura, Paul Chicopee, MA
10
Giglio, Russell Bronxville, NY
Cox, Cody Milford, PA
Marvin, Charlie Stamford, CT
12:30 PM 1
Felitto, John Mountainside, NJ
Herzig, Robbie New York, NY
Esposito, Jess Albany, NY
10
Carpenter, Ben Darien, CT
Pieper, Christopher Woodbury, CT
Carlson, Bear Katonah, NY
12:40 PM 1
Choi, Darren Canada
Selkin, Benjamin Greenwich, CT
Cate, Noah Weston, MA
10
Cosentino, Jason Valhalla, NY
Shallat, Zachary Dix Hills, NY
Swiggett, Blake Darien, CT
12:50 PM 1
Vanbelle, Thomas Stamford, CT
Olson, Spencer Bethel, CT
Talwar, Saptak India
10
Stankey, Paul Wayzata, MN
Sciarretta, Andrew Stamford, CT
Morris, Chandler Hobe Sound, FL
1:00 PM 1
Gubenko, Nikita Great Falls, VA
Barnes, Gray Stormville, NY
Timmons, Erik Bronx, NY
10
Lodge, Will Darien, CT
Rodriguez, Ryan Highland Mills, NY
Smith, Calvin Darien, CT
1:10 PM 1
Tenembaum, Al Monsey, NY
Gillis, Brandon Nashua, NH
Kim, Jun Lake Mary, FL
10
Kleeschulte, Scott Kingston, NY
Paczewski, Logan Dallas, PA
Murphy, Tim Fairfield, CT
1:20 PM 1
Nunez, Carter South Orange, NJ
Nieto, Marco Eynon, PA
Hull, Drake Rutland, VT
10
Kozlek, Kris Poughkeepsie, NY
Blose, Tyler Fairfield, CT
Goldfarb, Ryan Palm Beach, FL
1:30 PM 1
Cavaliere, Christian Katonah, NY
Simonsen, Dan King Of Prussia, PA
Murphy, Dan Fairfield, CT
10
Barnes, Jackie Stormville, NY
O'Donovan, Jack Pittsford, NY
Rubino, Alexander Charlotte, NC
1:40 PM 1
James, Benjamin Milford, CT
Chi, Andre Flushing, NY
Shortell, Preston Oxford, CT
10
Griffin, Patrick Unionville, CT
Christian, William Brewster, MA
Aurora, Alex Hamden, CT
1:50 PM 1
Browne, B.K. Westport, CT
Yi, Sean Auburn, WA
Cunningham, Robert New York, NY
10
Gresalfi, Raymond Lake Success, NY
Belcastro, Connor Rowayton, CT
Kelly, Brian Purchase, NY
2:00 PM 1
Mullahy, Reece Harrison, NY
Kessler, Michael East Amherst, NY
Hughes, John Greenwich, CT
10
Real, Rodrigo New York, NY
Brown, Ryan Scranton, PA
Lamorte, Thomas Haworth, NJ
Print
Ridgewood Country Club
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Aurora, Alex Hamden, CT 1:40 PM 10 Championship Christian, William + Griffin, Patrick
Barnes, Gray Stormville, NY 1:00 PM 1 Championship Gubenko, Nikita + Timmons, Erik
Barnes, Jackie Stormville, NY 1:30 PM 10 Championship O'Donovan, Jack + Rubino, Alexander
Belcastro, Connor Rowayton, CT 1:50 PM 10 Championship Gresalfi, Raymond + Kelly, Brian
Blose, Tyler Fairfield, CT 1:20 PM 10 Championship Goldfarb, Ryan + Kozlek, Kris
Brown, Ryan Scranton, PA 2:00 PM 10 Championship Lamorte, Thomas + Real, Rodrigo
Browne, B.K. Westport, CT 1:50 PM 1 Championship Cunningham, Robert + Yi, Sean
Carlson, Bear Katonah, NY 12:30 PM 10 Championship Carpenter, Ben + Pieper, Christopher
Carpenter, Ben Darien, CT 12:30 PM 10 Championship Carlson, Bear + Pieper, Christopher
Cate, Noah Weston, MA 12:40 PM 1 Championship Choi, Darren + Selkin, Benjamin
Cavaliere, Christian Katonah, NY 1:30 PM 1 Championship Murphy, Dan + Simonsen, Dan
Cerminaro, Chris Carbondale, PA 12:10 PM 1 Championship Lanza, Tyler + Lindholm, Clifford
Chi, Andre Flushing, NY 1:40 PM 1 Championship James, Benjamin + Shortell, Preston
Chmura, Paul Chicopee, MA 12:20 PM 1 Championship Leonard, Eoin + Todryk, Alec
Choi, Darren Canada 12:40 PM 1 Championship Cate, Noah + Selkin, Benjamin
Christian, William Brewster, MA 1:40 PM 10 Championship Aurora, Alex + Griffin, Patrick
Cosentino, Jason Valhalla, NY 12:40 PM 10 Championship Shallat, Zachary + Swiggett, Blake
Cox, Cody Milford, PA 12:20 PM 10 Championship Giglio, Russell + Marvin, Charlie
Cunningham, Robert New York, NY 1:50 PM 1 Championship Browne, B.K. + Yi, Sean
Delano, William New Canaan, CT 12:00 PM 10 Championship Milch, Jay + Young-Borra, Jonas
Dickson, Matthew Washingtonville, NY 12:10 PM 10 Championship Massimino, Roland + Woods, Jack
Esposito, Jess Albany, NY 12:30 PM 1 Championship Felitto, John + Herzig, Robbie
Felitto, John Mountainside, NJ 12:30 PM 1 Championship Esposito, Jess + Herzig, Robbie
Giglio, Russell Bronxville, NY 12:20 PM 10 Championship Cox, Cody + Marvin, Charlie
Gillis, Brandon Nashua, NH 1:10 PM 1 Championship Kim, Jun + Tenembaum, Al
Goldfarb, Ryan Palm Beach, FL 1:20 PM 10 Championship Blose, Tyler + Kozlek, Kris
Gresalfi, Raymond Lake Success, NY 1:50 PM 10 Championship Belcastro, Connor + Kelly, Brian
Griffin, Patrick Unionville, CT 1:40 PM 10 Championship Aurora, Alex + Christian, William
Gubenko, Nikita Great Falls, VA 1:00 PM 1 Championship Barnes, Gray + Timmons, Erik
Herzig, Robbie New York, NY 12:30 PM 1 Championship Esposito, Jess + Felitto, John
Hughes, John Greenwich, CT 2:00 PM 1 Championship Kessler, Michael + Mullahy, Reece
Hull, Drake Rutland, VT 1:20 PM 1 Championship Nieto, Marco + Nunez, Carter
James, Benjamin Milford, CT 1:40 PM 1 Championship Chi, Andre + Shortell, Preston
Kelly, Brian Purchase, NY 1:50 PM 10 Championship Belcastro, Connor + Gresalfi, Raymond
Kessler, Michael East Amherst, NY 2:00 PM 1 Championship Hughes, John + Mullahy, Reece
Kim, Jun Lake Mary, FL 1:10 PM 1 Championship Gillis, Brandon + Tenembaum, Al
Kleeschulte, Scott Kingston, NY 1:10 PM 10 Championship Murphy, Tim + Paczewski, Logan
Kozlek, Kris Poughkeepsie, NY 1:20 PM 10 Championship Blose, Tyler + Goldfarb, Ryan
Lamorte, Thomas Haworth, NJ 2:00 PM 10 Championship Brown, Ryan + Real, Rodrigo
Lanza, Tyler New Milford, CT 12:10 PM 1 Championship Cerminaro, Chris + Lindholm, Clifford
Leonard, Eoin Republic of Ireland 12:20 PM 1 Championship Chmura, Paul + Todryk, Alec
Lindholm, Clifford Montclair, NJ 12:10 PM 1 Championship Cerminaro, Chris + Lanza, Tyler
Lodge, Will Darien, CT 1:00 PM 10 Championship Rodriguez, Ryan + Smith, Calvin
Marvin, Charlie Stamford, CT 12:20 PM 10 Championship Cox, Cody + Giglio, Russell
Massimino, Roland Lumberville, PA 12:10 PM 10 Championship Dickson, Matthew + Woods, Jack
Milch, Jay Mount Kisco, NY 12:00 PM 10 Championship Delano, William + Young-Borra, Jonas
Morris, Chandler Hobe Sound, FL 12:50 PM 10 Championship Sciarretta, Andrew + Stankey, Paul
Mullahy, Reece Harrison, NY 2:00 PM 1 Championship Hughes, John + Kessler, Michael
Murphy, Dan Fairfield, CT 1:30 PM 1 Championship Cavaliere, Christian + Simonsen, Dan
Murphy, Tim Fairfield, CT 1:10 PM 10 Championship Kleeschulte, Scott + Paczewski, Logan
Nieto, Marco Eynon, PA 1:20 PM 1 Championship Hull, Drake + Nunez, Carter
Nunez, Carter South Orange, NJ 1:20 PM 1 Championship Hull, Drake + Nieto, Marco
O'Donovan, Jack Pittsford, NY 1:30 PM 10 Championship Barnes, Jackie + Rubino, Alexander
Olson, Spencer Bethel, CT 12:50 PM 1 Championship Talwar, Saptak + Vanbelle, Thomas
Paczewski, Logan Dallas, PA 1:10 PM 10 Championship Kleeschulte, Scott + Murphy, Tim
Pieper, Christopher Woodbury, CT 12:30 PM 10 Championship Carlson, Bear + Carpenter, Ben
Piersall, Nick Portland, CT 12:00 PM 1 Championship Rubino, Nick + Theodorakis, Max
Real, Rodrigo New York, NY 2:00 PM 10 Championship Brown, Ryan + Lamorte, Thomas
Rodriguez, Ryan Highland Mills, NY 1:00 PM 10 Championship Lodge, Will + Smith, Calvin
Rubino, Alexander Charlotte, NC 1:30 PM 10 Championship Barnes, Jackie + O'Donovan, Jack
Rubino, Nick Charlotte, NC 12:00 PM 1 Championship Piersall, Nick + Theodorakis, Max
Sciarretta, Andrew Stamford, CT 12:50 PM 10 Championship Morris, Chandler + Stankey, Paul
Selkin, Benjamin Greenwich, CT 12:40 PM 1 Championship Cate, Noah + Choi, Darren
Shallat, Zachary Dix Hills, NY 12:40 PM 10 Championship Cosentino, Jason + Swiggett, Blake
Shortell, Preston Oxford, CT 1:40 PM 1 Championship Chi, Andre + James, Benjamin
Simonsen, Dan King Of Prussia, PA 1:30 PM 1 Championship Cavaliere, Christian + Murphy, Dan
Smith, Calvin Darien, CT 1:00 PM 10 Championship Lodge, Will + Rodriguez, Ryan
Stankey, Paul Wayzata, MN 12:50 PM 10 Championship Morris, Chandler + Sciarretta, Andrew
Swiggett, Blake Darien, CT 12:40 PM 10 Championship Cosentino, Jason + Shallat, Zachary
Talwar, Saptak India 12:50 PM 1 Championship Olson, Spencer + Vanbelle, Thomas
Tenembaum, Al Monsey, NY 1:10 PM 1 Championship Gillis, Brandon + Kim, Jun
Theodorakis, Max Danbury, CT 12:00 PM 1 Championship Piersall, Nick + Rubino, Nick
Timmons, Erik Bronx, NY 1:00 PM 1 Championship Barnes, Gray + Gubenko, Nikita
Todryk, Alec Stamford, CT 12:20 PM 1 Championship Chmura, Paul + Leonard, Eoin
Vanbelle, Thomas Stamford, CT 12:50 PM 1 Championship Olson, Spencer + Talwar, Saptak
Woods, Jack Danbury, CT 12:10 PM 10 Championship Dickson, Matthew + Massimino, Roland
Yi, Sean Auburn, WA 1:50 PM 1 Championship Browne, B.K. + Cunningham, Robert
Young-Borra, Jonas New York, NY 12:00 PM 10 Championship Delano, William + Milch, Jay