January Individual Stableford Tee Sheet

Round 1 - Fri, January 24

Print
Gold Mountain Golf Club - Olympic Course
Time Hole Players
Note: The main tee is the WS-Men-20 tee.
Handicap adjustment is 95%.
Print
Gold Mountain Golf Club - Olympic Course
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Al Fleckenstein (8) Bellevue 10:00 AM 14 WS-Men-20 Andy Zweig + Don Beeson + Steven Burman
Andy Zweig (4) Sammamish 10:00 AM 14 WS-Men-20 Al Fleckenstein + Don Beeson + Steven Burman
Aron Defaccio (0) Seattle 10:00 AM 3 WS-Men-20 Dan Kramlich + Gregory Feingold
Bob Bracht (2) Lake Forest Park 10:00 AM 1 WS-Men-20 Larry Daniels + Maxwell Carter + Tracy Quickstad
Bobbie Nichols (16) Bremerton 10:00 AM 5 WS-Women-20 Karen Bolton + Lynn Batchelder
Brent Fletcher (9) Pacific 10:00 AM 8 WS-Men-20 David Creed + James Munn + Todd Mozzone
Brent Grabinski (6) Puyallup 10:00 AM 10 WS-Men-20 Kyle Yarbrough + Randal Groat + Tim Lookabaugh
Bryce Landrud (3) Auburn 10:00 AM 11 WS-Men-20 Linden Brown + Pat Gravel + Taylor Landrud
Chris Cation (13) Union 10:00 AM 17 WS-Men-20 Dan Labbee + Ernie Samaras + Steven Shroyer
Christopher Garcia (10) Renton 10:00 AM 13 WS-Men-20 Michael Pivar + Nick Metcalf + Timothy Libby
Dan Kramlich (5) Seattle 10:00 AM 3 WS-Men-20 Aron Defaccio + Gregory Feingold
Dan Labbee (17) Seattle 10:00 AM 17 WS-Men-20 Chris Cation + Ernie Samaras + Steven Shroyer
Dave Shirey (24) Enumclaw 10:00 AM 12 WS-Men-20 David Linder + Jeffrey Linder + Steve McCoy
David Creed (9) Federal Way 10:00 AM 8 WS-Men-20 Brent Fletcher + James Munn + Todd Mozzone
David Foreman (5) Seattle 10:00 AM 18 WS-Men-20 Lee Rushton + Mark Ohrenschall + Rob Glenn
David Linder (12) Auburn 10:00 AM 12 WS-Men-20 Dave Shirey + Jeffrey Linder + Steve McCoy
Dodie Fitzsimmons (14) Kent 10:00 AM 4 WS-Women-20 Jacqueline Lowe + Kathy Landino
Don Beeson (2) Oak harbor 10:00 AM 14 WS-Men-20 Al Fleckenstein + Andy Zweig + Steven Burman
Ernie Samaras (11) Seattle 10:00 AM 17 WS-Men-20 Chris Cation + Dan Labbee + Steven Shroyer
Gary McComas (16) Lake Stevens 10:00 AM 15 WS-Men-20 Kevin McCoy + Loren Deaton
Gavin Sutherland (2) Tumwater 10:00 AM 16 WS-Men-20 Rich Sartain + Russell Wing + Sam Lever
Gordon Nelson (2) Gig Harbor 10:00 AM 2 WS-Men-20 Joshua Ashline + Kristopher Grinnell + Tamur Zahir
Gregory Abel (15) Bremerton 10:00 AM 7 WS-Men-20 Kelly Pryor + Kurt Nelson + Michael Gardner
Gregory Feingold (4) Seattle 10:00 AM 3 WS-Men-20 Aron Defaccio + Dan Kramlich
Jacqueline Lowe (12) Kent 10:00 AM 4 WS-Women-20 Dodie Fitzsimmons + Kathy Landino
James Munn (9) Lake Tapps 10:00 AM 8 WS-Men-20 Brent Fletcher + David Creed + Todd Mozzone
Jeffrey Linder (17) Seatac 10:00 AM 12 WS-Men-20 Dave Shirey + David Linder + Steve McCoy
Jim Nash (8) Bremerton 10:00 AM 9 WS-Men-20 Jon Lindbom + Rex Noffsinger + Ryan Blas
Jon Lindbom (3) Gig Harbor 10:00 AM 9 WS-Men-20 Jim Nash + Rex Noffsinger + Ryan Blas
Joshua Ashline (3) Lacey 10:00 AM 2 WS-Men-20 Gordon Nelson + Kristopher Grinnell + Tamur Zahir
Karen Bolton (14) Bremerton 10:00 AM 5 WS-Women-20 Bobbie Nichols + Lynn Batchelder
Kathy Landino (11) Kent 10:00 AM 4 WS-Women-20 Dodie Fitzsimmons + Jacqueline Lowe
Kelly Pryor (17) Spokane 10:00 AM 7 WS-Men-20 Gregory Abel + Kurt Nelson + Michael Gardner
Kevin McCoy (15) Enumclaw 10:00 AM 15 WS-Men-20 Gary McComas + Loren Deaton
Kristopher Grinnell (0) Tumwater 10:00 AM 2 WS-Men-20 Gordon Nelson + Joshua Ashline + Tamur Zahir
Kurt Nelson (18) Anacortes 10:00 AM 7 WS-Men-20 Gregory Abel + Kelly Pryor + Michael Gardner
Kyle Yarbrough (9) University Place 10:00 AM 10 WS-Men-20 Brent Grabinski + Randal Groat + Tim Lookabaugh
Larry Daniels (1) Seattle 10:00 AM 1 WS-Men-20 Bob Bracht + Maxwell Carter + Tracy Quickstad
Lee Rushton (+1) Gig Harbor 10:00 AM 18 WS-Men-20 David Foreman + Mark Ohrenschall + Rob Glenn
Linden Brown (4) Seattle 10:00 AM 11 WS-Men-20 Bryce Landrud + Pat Gravel + Taylor Landrud
Loren Deaton (16) Belfair 10:00 AM 15 WS-Men-20 Gary McComas + Kevin McCoy
Lynn Batchelder (21) Puyallup 10:00 AM 5 WS-Women-20 Bobbie Nichols + Karen Bolton
Mark Ohrenschall (2) Kenmore 10:00 AM 18 WS-Men-20 David Foreman + Lee Rushton + Rob Glenn
Maxwell Carter (+3) Woodinville 10:00 AM 1 WS-Men-20 Bob Bracht + Larry Daniels + Tracy Quickstad
Michael Gardner (22) Federal Way 10:00 AM 7 WS-Men-20 Gregory Abel + Kelly Pryor + Kurt Nelson
Michael Pivar (9) Seattle 10:00 AM 13 WS-Men-20 Christopher Garcia + Nick Metcalf + Timothy Libby
Nick Metcalf (13) Tukwila 10:00 AM 13 WS-Men-20 Christopher Garcia + Michael Pivar + Timothy Libby
Pat Gravel (7) Auburn 10:00 AM 11 WS-Men-20 Bryce Landrud + Linden Brown + Taylor Landrud
Randal Groat (8) Olympia 10:00 AM 10 WS-Men-20 Brent Grabinski + Kyle Yarbrough + Tim Lookabaugh
Rex Noffsinger (2) Seattle 10:00 AM 9 WS-Men-20 Jim Nash + Jon Lindbom + Ryan Blas
Rich Sartain (7) Tumwater 10:00 AM 16 WS-Men-20 Gavin Sutherland + Russell Wing + Sam Lever
Rob Glenn (7) Seattle 10:00 AM 18 WS-Men-20 David Foreman + Lee Rushton + Mark Ohrenschall
Russell Wing (7) Gig Harbor 10:00 AM 16 WS-Men-20 Gavin Sutherland + Rich Sartain + Sam Lever
Ryan Blas (8) Olympia 10:00 AM 9 WS-Men-20 Jim Nash + Jon Lindbom + Rex Noffsinger
Sam Lever (5) Tumwater 10:00 AM 16 WS-Men-20 Gavin Sutherland + Rich Sartain + Russell Wing
Steve McCoy (14) Bonney Lake 10:00 AM 12 WS-Men-20 Dave Shirey + David Linder + Jeffrey Linder
Steven Burman (4) Bellevue 10:00 AM 14 WS-Men-20 Al Fleckenstein + Andy Zweig + Don Beeson
Steven Shroyer (3) Seattle 10:00 AM 17 WS-Men-20 Chris Cation + Dan Labbee + Ernie Samaras
Tamur Zahir (1) Blaine 10:00 AM 2 WS-Men-20 Gordon Nelson + Joshua Ashline + Kristopher Grinnell
Taylor Landrud (11) Port orchard 10:00 AM 11 WS-Men-20 Bryce Landrud + Linden Brown + Pat Gravel
Tim Lookabaugh (14) Federal Way 10:00 AM 10 WS-Men-20 Brent Grabinski + Kyle Yarbrough + Randal Groat
Timothy Libby (10) Kelso 10:00 AM 13 WS-Men-20 Christopher Garcia + Michael Pivar + Nick Metcalf
Todd Mozzone (11) Auburn 10:00 AM 8 WS-Men-20 Brent Fletcher + David Creed + James Munn
Tracy Quickstad (2) Kirkland 10:00 AM 1 WS-Men-20 Bob Bracht + Larry Daniels + Maxwell Carter
Handicap adjustment is 95%.