2019 SOS Founders Cup Tee Sheet

Round 2 - Thu, November 21

Print
TPC Las Vegas
Time Hole Players
Note: The main tee is the Grand Master tee. Players on different tees are indicated above.
Print
TPC Las Vegas
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Adam Kugler
146
La Quinta
8:30 AM 1B Senior David Oas + Ken Kinkopf + Stephen Maddalena
Allen Peake
147
Macon
8:30 AM 4A Senior John Hornbeck + Lawrence Field + Mike Arnold
Bob Beck
157
Allentown
8:30 AM 4B Senior Darrell Lanier + John Wright + Todd Hillier
Charles Anderson
148
Grand Rapids
8:30 AM 2A Senior Greg Sanders + Mark Gardner + Paul Weinhold
Claud Johnston
181
Canton
8:30 AM 18A Grand Master Mack Clapp + Steve Sander
Craig Hurlbert
146
Magnolia
8:30 AM 1A Senior Larry Nunez + Steve Sterrett + Steven Fink
Dan Alpha
WD
The Woodlands
8:30 AM 6A Super Senior John Armstrong + Mark Miller + Randy Yoder
Darrell Lanier
158
Davidsonville
8:30 AM 4B Senior Bob Beck + John Wright + Todd Hillier
Daryl McClendon
WD
Scottsdale
8:30 AM 16A Grand Master Mike Jackson + Tom Lyons
David Crocker
150
Bluffton
8:30 AM 9A Super Senior Jim Rollefson + Mark Weston + Richard Hageman
David Oas
148
Carlsbad
8:30 AM 1B Senior Adam Kugler + Ken Kinkopf + Stephen Maddalena
Dennis Younglove
150
El Macero
8:30 AM 14A Grand Master Frank Abbott + George Washburn + Jim Saivar
Dick Anderson
158
St Petersburg
8:30 AM 11A Super Senior George Walker + Philip Russo + Rick George
Doug Pool
140
Las Vegas
8:30 AM 10B Super Senior Evan Long + Rich Tolly + Steven Hakes
Doug Smith
170
San Antonio
8:30 AM 17A Grand Master Jim Cecchini + Joseph Rogers
Evan Long
142
Charlotte
8:30 AM 10B Super Senior Doug Pool + Rich Tolly + Steven Hakes
Frank Abbott
152
Las Vegas
8:30 AM 14A Grand Master Dennis Younglove + George Washburn + Jim Saivar
George Walker
154
Fairhope
8:30 AM 11A Super Senior Dick Anderson + Philip Russo + Rick George
George Washburn
148
Frederick
8:30 AM 14A Grand Master Dennis Younglove + Frank Abbott + Jim Saivar
Greg Sanders
149
Anchorage
8:30 AM 2A Senior Charles Anderson + Mark Gardner + Paul Weinhold
Jack Ramsey
149
Germantown
8:30 AM 13A Grand Master Jeffrey True + Jim DuBois + Walt Martin
Jeff Burda
141
La Quinta
8:30 AM 10A Super Senior Jody Vasquez + Murphy Mitchell + Rick Herpich
Jeffrey True
152
Mechanicsburg
8:30 AM 13A Grand Master Jack Ramsey + Jim DuBois + Walt Martin
Jerry Hutton
154
Long Beach
8:30 AM 15B Grand Master John Walker + Tom O'Grady + Wyatt Meyer
Jim Cecchini
179
Jupiter
8:30 AM 17A Grand Master Doug Smith + Joseph Rogers
Jim DuBois
156
Coral Springs
8:30 AM 13A Grand Master Jack Ramsey + Jeffrey True + Walt Martin
Jim Grubbs
WD
Austin
8:30 AM 15A Grand Master Jim de Leon + John Seehausen + Johnny Blank
Jim Rollefson
151
Franklin
8:30 AM 9A Super Senior David Crocker + Mark Weston + Richard Hageman
Jim Saivar
154
San Diego
8:30 AM 14A Grand Master Dennis Younglove + Frank Abbott + George Washburn
Jim de Leon
153
Bluffton
8:30 AM 15A Grand Master Jim Grubbs + John Seehausen + Johnny Blank
Jody Vasquez
145
Aledo
8:30 AM 10A Super Senior Jeff Burda + Murphy Mitchell + Rick Herpich
John Armstrong
149
Frostburg
8:30 AM 6A Super Senior Dan Alpha + Mark Miller + Randy Yoder
John Hamilton
153
Tuckahoe
8:30 AM 8A Super Senior Michael Quinlan + Richard Pfeil
John Hornbeck
153
Saratoga
8:30 AM 4A Senior Allen Peake + Lawrence Field + Mike Arnold
John Osborne
155
Vero Beach
8:30 AM 12A Grand Master Michael Mahoney + Robbie Thompson + Steve Wilson
John Seehausen
153
Inverness
8:30 AM 15A Grand Master Jim Grubbs + Jim de Leon + Johnny Blank
John Walker
168
Scottsdale
8:30 AM 15B Grand Master Jerry Hutton + Tom O'Grady + Wyatt Meyer
John Wright
WD
Fairhope
8:30 AM 4B Senior Bob Beck + Darrell Lanier + Todd Hillier
Johnny Blank
153
Frostburg
8:30 AM 15A Grand Master Jim Grubbs + Jim de Leon + John Seehausen
Joseph Rogers
162
Belmont
8:30 AM 17A Grand Master Doug Smith + Jim Cecchini
Ken Kinkopf
144
Jupiter
8:30 AM 1B Senior Adam Kugler + David Oas + Stephen Maddalena
Larry Nunez
147
Austin
8:30 AM 1A Senior Craig Hurlbert + Steve Sterrett + Steven Fink
Lawrence Field
153
Palm Desert
8:30 AM 4A Senior Allen Peake + John Hornbeck + Mike Arnold
Les Devitt
WD
Scottsdale
8:30 AM 7A Super Senior Richard Alarid + Steve Cribari
Mac McGee
157
Midland
8:30 AM 5A Senior Mike Root + Raymond Schuler + Robin Bradbury
Mack Clapp
168
Missoula
8:30 AM 18A Grand Master Claud Johnston + Steve Sander
Marcus Beck
150
Tallahassee
8:30 AM 3A Senior Robert Funk + Ronald Kilby + Timothy Sacheck
Mark Gardner
154
Redlands
8:30 AM 2A Senior Charles Anderson + Greg Sanders + Paul Weinhold
Mark Miller
152
Brentwood
8:30 AM 6A Super Senior Dan Alpha + John Armstrong + Randy Yoder
Mark Weston
149
Windermere
8:30 AM 9A Super Senior David Crocker + Jim Rollefson + Richard Hageman
Michael Mahoney
152
La Jolla
8:30 AM 12A Grand Master John Osborne + Robbie Thompson + Steve Wilson
Michael Quinlan
158
Albuquerque
8:30 AM 8A Super Senior John Hamilton + Richard Pfeil
Mike Arnold
153
Mooresville
8:30 AM 4A Senior Allen Peake + John Hornbeck + Lawrence Field
Mike Jackson
153
Martinez
8:30 AM 16A Grand Master Daryl McClendon + Tom Lyons
Mike Root
161
Omaha
8:30 AM 5A Senior Mac McGee + Raymond Schuler + Robin Bradbury
Murphy Mitchell
151
Scottsdale
8:30 AM 10A Super Senior Jeff Burda + Jody Vasquez + Rick Herpich
Paul Weinhold
146
Eugene
8:30 AM 2A Senior Charles Anderson + Greg Sanders + Mark Gardner
Philip Russo
152
Cincinnati
8:30 AM 11A Super Senior Dick Anderson + George Walker + Rick George
Randy Yoder
157
Chattanooga
8:30 AM 6A Super Senior Dan Alpha + John Armstrong + Mark Miller
Raymond Schuler
153
Tacoma
8:30 AM 5A Senior Mac McGee + Mike Root + Robin Bradbury
Rich Tolly
147
Laguna Hills
8:30 AM 10B Super Senior Doug Pool + Evan Long + Steven Hakes
Richard Alarid
WD
Santa Fe
8:30 AM 7A Super Senior Les Devitt + Steve Cribari
Richard Hageman
WD
Garden Ridge
8:30 AM 9A Super Senior David Crocker + Jim Rollefson + Mark Weston
Richard Pfeil
154
Lake Geneva
8:30 AM 8A Super Senior John Hamilton + Michael Quinlan
Rick George
153
Scottsdale
8:30 AM 11A Super Senior Dick Anderson + George Walker + Philip Russo
Rick Herpich
147
Orchard Lake
8:30 AM 10A Super Senior Jeff Burda + Jody Vasquez + Murphy Mitchell
Robbie Thompson
151
Merced
8:30 AM 12A Grand Master John Osborne + Michael Mahoney + Steve Wilson
Robert Funk
143
Canyon Lake
8:30 AM 3A Senior Marcus Beck + Ronald Kilby + Timothy Sacheck
Robin Bradbury
WD
Superior
8:30 AM 5A Senior Mac McGee + Mike Root + Raymond Schuler
Ronald Kilby
WD
McAllen
8:30 AM 3A Senior Marcus Beck + Robert Funk + Timothy Sacheck
Stephen Maddalena
147
Jackson
8:30 AM 1B Senior Adam Kugler + David Oas + Ken Kinkopf
Steve Cribari
WD
La Quinta
8:30 AM 7A Super Senior Les Devitt + Richard Alarid
Steve Sander
180
Seattle
8:30 AM 18A Grand Master Claud Johnston + Mack Clapp
Steve Sterrett
148
Indianapolis
8:30 AM 1A Senior Craig Hurlbert + Larry Nunez + Steven Fink
Steve Wilson
149
Solano Beach
8:30 AM 12A Grand Master John Osborne + Michael Mahoney + Robbie Thompson
Steven Fink
142
Las Vegas
8:30 AM 1A Senior Craig Hurlbert + Larry Nunez + Steve Sterrett
Steven Hakes
149
San Diego
8:30 AM 10B Super Senior Doug Pool + Evan Long + Rich Tolly
Timothy Sacheck
148
Tequesta
8:30 AM 3A Senior Marcus Beck + Robert Funk + Ronald Kilby
Todd Hillier
157
Hoople
8:30 AM 4B Senior Bob Beck + Darrell Lanier + John Wright
Tom Lyons
157
Brentwood
8:30 AM 16A Grand Master Daryl McClendon + Mike Jackson
Tom O'Grady
158
Rancho Mirage
8:30 AM 15B Grand Master Jerry Hutton + John Walker + Wyatt Meyer
Walt Martin
149
St Augustine
8:30 AM 13A Grand Master Jack Ramsey + Jeffrey True + Jim DuBois
Wyatt Meyer
151
Lutz
8:30 AM 15B Grand Master Jerry Hutton + John Walker + Tom O'Grady