Member Day - Cohasse CC Tee Sheet

Round 1 - Thu, July 15

Print
COHASSE COUNTRY CLUB
Time Hole Players
Print
COHASSE COUNTRY CLUB
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Alan Cox Black Swan CC 2:00 PM 8 WHITE/BLUE - Men Joseph Molis | Robert Smith | Tim Ruh
Alex Giordano Unicorn GC 2:00 PM 5A WHITE/BLUE - Men Danny Gunn | Jonathan Richard | Timothy Smith Jr.
Andrew Dion West Bridgewater C 2:00 PM 9A WHITE/BLUE - Men David Jubinville | Jim Nichols | Steven Wakelin
Brenda Barry Juniper Hill GC 2:00 PM 6 RED/YELLOW - Ladies Kathryn Boone | Linda Gilbert | Willa Belcher
Carol Ekstrom Westminster CC 2:00 PM 1 RED/YELLOW - Ladies Lucy Pupo | Patricia Finne | Ronald Ekstrom
Charles Lent Unicorn GC 2:00 PM 2A WHITE/BLUE - Men Ed McManus | Jay Cheney | Timothy Flynn
Dan Mckeever Rockport GC 2:00 PM 5B WHITE/BLUE - Men John Sawyer | Scott Lane | Tim Wood
Danny Gunn Hillview GC 2:00 PM 5A WHITE/BLUE - Men Alex Giordano | Jonathan Richard | Timothy Smith Jr.
David Jubinville Orchards GC 2:00 PM 9A WHITE/BLUE - Men Andrew Dion | Jim Nichols | Steven Wakelin
David Mello Easton CC 2:00 PM 3 WHITE/BLUE - Men Joshua Mahoney | Mark Millette | Steven Macedo
Ed McManus Tour Greater Bos 2:00 PM 2A WHITE/BLUE - Men Charles Lent | Jay Cheney | Timothy Flynn
Frank Scafati Nehoiden GC 2:00 PM 9B WHITE/BLUE - Men Kenneth Mcgraime | Robert Ruffin | Tony Powell
Gary Marcelynas Beverly G&TC 2:00 PM 7A WHITE/BLUE - Men Jonathan Levin | Kevin Egan | Robert Dwork
Jay Cheney Stow Acres CC 2:00 PM 2A WHITE/BLUE - Men Charles Lent | Ed McManus | Timothy Flynn
Jill Rosa William J. Devine 2:00 PM 4 RED/YELLOW - Ladies Marilyn Miller | Mary Fitzpatrick | Susan Doll
Jim Nichols Braintree MGC 2:00 PM 9A WHITE/BLUE - Men Andrew Dion | David Jubinville | Steven Wakelin
Jim Ricoy Hickory Hill GC 2:00 PM 2B YELLOW/WHITE - Men Jimmy Ricoy | Ken Davis | Ray Stevens
Jim Siwila Tour Greater Bos 2:00 PM 7B WHITE/BLUE - Men Mitchell Liro | Robert Goeldner | Robert Maxwell
Jimmy Ricoy Long Meadow GC 2:00 PM 2B YELLOW/WHITE - Men Jim Ricoy | Ken Davis | Ray Stevens
John Sawyer Rockport GC 2:00 PM 5B WHITE/BLUE - Men Dan Mckeever | Scott Lane | Tim Wood
Jonathan Levin Shaker Hills CC 2:00 PM 7A WHITE/BLUE - Men Gary Marcelynas | Kevin Egan | Robert Dwork
Jonathan Richard Hillview GC 2:00 PM 5A WHITE/BLUE - Men Alex Giordano | Danny Gunn | Timothy Smith Jr.
Joseph Molis Black Swan CC 2:00 PM 8 WHITE/BLUE - Men Alan Cox | Robert Smith | Tim Ruh
Joshua Mahoney Braintree MGC 2:00 PM 3 WHITE/BLUE - Men David Mello | Mark Millette | Steven Macedo
Kathryn Boone Juniper Hill GC 2:00 PM 6 RED/YELLOW - Ladies Brenda Barry | Linda Gilbert | Willa Belcher
Ken Davis Hickory Hill GC 2:00 PM 2B YELLOW/WHITE - Men Jim Ricoy | Jimmy Ricoy | Ray Stevens
Kenneth Mcgraime Nehoiden GC 2:00 PM 9B WHITE/BLUE - Men Frank Scafati | Robert Ruffin | Tony Powell
Kevin Egan Groton CC 2:00 PM 7A WHITE/BLUE - Men Gary Marcelynas | Jonathan Levin | Robert Dwork
Linda Gilbert LPGA Amateurs Bost 2:00 PM 6 RED/YELLOW - Ladies Brenda Barry | Kathryn Boone | Willa Belcher
Lucy Pupo Sterling National 2:00 PM 1 RED/YELLOW - Ladies Carol Ekstrom | Patricia Finne | Ronald Ekstrom
Marilyn Miller William J. Devine 2:00 PM 4 RED/YELLOW - Ladies Jill Rosa | Mary Fitzpatrick | Susan Doll
Mark Millette Juniper Hill GC 2:00 PM 3 WHITE/BLUE - Men David Mello | Joshua Mahoney | Steven Macedo
Mary Fitzpatrick William J. Devine 2:00 PM 4 RED/YELLOW - Ladies Jill Rosa | Marilyn Miller | Susan Doll
Mitchell Liro Pinecrest Golf Course 2:00 PM 7B YELLOW/WHITE - Men Jim Siwila | Robert Goeldner | Robert Maxwell
Patricia Finne Green Hill GC 2:00 PM 1 RED/YELLOW - Ladies Carol Ekstrom | Lucy Pupo | Ronald Ekstrom
Ray Stevens Hickory Hill GC 2:00 PM 2B YELLOW/WHITE - Men Jim Ricoy | Jimmy Ricoy | Ken Davis
Robert Dwork Braintree MGC 2:00 PM 7A WHITE/BLUE - Men Gary Marcelynas | Jonathan Levin | Kevin Egan
Robert Goeldner South Shore Country Club 2:00 PM 7B WHITE/BLUE - Men Jim Siwila | Mitchell Liro | Robert Maxwell
Robert Maxwell Stow Acres CC 2:00 PM 7B WHITE/BLUE - Men Jim Siwila | Mitchell Liro | Robert Goeldner
Robert Ruffin Nehoiden GC 2:00 PM 9B WHITE/BLUE - Men Frank Scafati | Kenneth Mcgraime | Tony Powell
Robert Smith North Andover CC 2:00 PM 8 WHITE/BLUE - Men Alan Cox | Joseph Molis | Tim Ruh
Ronald Ekstrom Westminster CC 2:00 PM 1 YELLOW/WHITE - Men Carol Ekstrom | Lucy Pupo | Patricia Finne
Scott Lane Rockport GC 2:00 PM 5B WHITE/BLUE - Men Dan Mckeever | John Sawyer | Tim Wood
Steven Macedo Stow Acres CC 2:00 PM 3 WHITE/BLUE - Men David Mello | Joshua Mahoney | Mark Millette
Steven Wakelin Braintree MGC 2:00 PM 9A WHITE/BLUE - Men Andrew Dion | David Jubinville | Jim Nichols
Susan Doll William J. Devine 2:00 PM 4 RED/YELLOW - Ladies Jill Rosa | Marilyn Miller | Mary Fitzpatrick
Tim Ruh Black Swan CC 2:00 PM 8 WHITE/BLUE - Men Alan Cox | Joseph Molis | Robert Smith
Tim Wood Rockport GC 2:00 PM 5B WHITE/BLUE - Men Dan Mckeever | John Sawyer | Scott Lane
Timothy Flynn Whitinsville GC 2:00 PM 2A WHITE/BLUE - Men Charles Lent | Ed McManus | Jay Cheney
Timothy Smith Jr. Meadow at Peabody 2:00 PM 5A WHITE/BLUE - Men Alex Giordano | Danny Gunn | Jonathan Richard
Tony Powell Nehoiden GC 2:00 PM 9B WHITE/BLUE - Men Frank Scafati | Kenneth Mcgraime | Robert Ruffin
Willa Belcher Juniper Hill GC 2:00 PM 6 RED/YELLOW - Ladies Brenda Barry | Kathryn Boone | Linda Gilbert