2022 Tournament of Champions Tee Sheet
Round 2 -
Tue, November 22
Print
|
|||||
Time | Hole | Players | Time | Hole | Players |
---|---|---|---|---|---|
10:00 AM | 1 |
Rob Varner
Country Club of Columbus
David Noll Jr.
Dalton G & CC
Jack Hall
Ocean Forest GC
Zach Lassetter
Oak Mountain GC
|
10:00 AM | 2 |
John Harman
Sunset Hills CC
Hunter Smith
The Georgia Club
Tim Lovell
Achasta GC
Christian Payne
Legacy on Lanier
|
10:00 AM | 1 |
Rob Varner
Country Club of Columbus
David Noll Jr.
Dalton G & CC
Jack Hall
Ocean Forest GC
Zach Lassetter
Oak Mountain GC
|
|||
10:00 AM | 2 |
John Harman
Sunset Hills CC
Hunter Smith
The Georgia Club
Tim Lovell
Achasta GC
Christian Payne
Legacy on Lanier
|
|||
10:00 AM | 3 |
Chris Gordon
Sugar Hill Golf Club
Keenan Hickton
Cherokee Run GC
Doug Belden
Dogwood GC
John McGoogan
Capital City Club
|
10:00 AM | 5 |
Jack Morris
Horseshoe Bend CC
Luke Peavy
Providence Club
Cooper Smith
Bent Tree GC
Matt Simons
Dublin CC
|
10:00 AM | 3 |
Chris Gordon
Sugar Hill Golf Club
Keenan Hickton
Cherokee Run GC
Doug Belden
Dogwood GC
John McGoogan
Capital City Club
|
|||
10:00 AM | 5 |
Jack Morris
Horseshoe Bend CC
Luke Peavy
Providence Club
Cooper Smith
Bent Tree GC
Matt Simons
Dublin CC
|
|||
10:00 AM | 6 |
Derek Foulke
Bridgemill Athletic Club
Mark Nickerson
Reynolds Lake Oconee
Brett Furber
Reunion CC
Joe Culpepper
Orchard G & CC
|
10:00 AM | 7 |
Nathan Pylant
West Pines GC
Patrick Alligood
Creek at Hard Labor
Truitt Zipperer
Briar Creek CC
|
10:00 AM | 6 |
Derek Foulke
Bridgemill Athletic Club
Mark Nickerson
Reynolds Lake Oconee
Brett Furber
Reunion CC
Joe Culpepper
Orchard G & CC
|
|||
10:00 AM | 7 |
Nathan Pylant
West Pines GC
Patrick Alligood
Creek at Hard Labor
Truitt Zipperer
Briar Creek CC
|
|||
10:00 AM | 8 |
Aren Flanders
Green Acres GC
Justin Denham
Towne Lake Hills GC
Deron Owens
The Ball Strikers GC
|
10:00 AM | 9 |
Bill McGowan
West Lake CC
Seth Toporek
Standard Club
Mike Wood
Orchard G & CC
Tom Lape
Cherokee T & CC
|
10:00 AM | 8 |
Aren Flanders
Green Acres GC
Justin Denham
Towne Lake Hills GC
Deron Owens
The Ball Strikers GC
|
|||
10:00 AM | 9 |
Bill McGowan
West Lake CC
Seth Toporek
Standard Club
Mike Wood
Orchard G & CC
Tom Lape
Cherokee T & CC
|
|||
10:00 AM | 10 |
Phil Pavoni
Brickyard GC
Patrick Watkins
Creek at Hard Labor
Jeffery McAbee
Maple Ridge GC
Yong Yu
Windermere GC
|
10:00 AM | 11 |
Robert Smith
Pine Oaks GC
John Smith
Dogwood GC
Craig Crump
Reynolds Lake Oconee
Philip Hughes
The Farm
|
10:00 AM | 10 |
Phil Pavoni
Brickyard GC
Patrick Watkins
Creek at Hard Labor
Jeffery McAbee
Maple Ridge GC
Yong Yu
Windermere GC
|
|||
10:00 AM | 11 |
Robert Smith
Pine Oaks GC
John Smith
Dogwood GC
Craig Crump
Reynolds Lake Oconee
Philip Hughes
The Farm
|
|||
10:00 AM | 12 |
Michael Uhler
Governors Towne Club
Jeff Thomson
Legacy on Lanier
George Sigeti
Steel Canyon GC
|
10:00 AM | 14 |
Rick Jones
Bridgemill Athletic Club
Jeffery Wood
Eagles Landing CC
Dana Lloyd
The Ball Strikers GC
|
10:00 AM | 12 |
Michael Uhler
Governors Towne Club
Jeff Thomson
Legacy on Lanier
George Sigeti
Steel Canyon GC
|
|||
10:00 AM | 14 |
Rick Jones
Bridgemill Athletic Club
Jeffery Wood
Eagles Landing CC
Dana Lloyd
The Ball Strikers GC
|
|||
10:00 AM | 15 |
Lisa Short
Piedmont Driving Club
Merry McCleary
Druid Hills GC
Melanie Lamb
Jekyll Island GC
Angie Lee
Green Island CC
|
10:00 AM | 16 |
Michelle McKinnon
Berkeley Hills CC
Alice Belcher
Newnan CC
Mary Helen McElreath
Gordon Lakes GC
|
10:00 AM | 15 |
Lisa Short
Piedmont Driving Club
Merry McCleary
Druid Hills GC
Melanie Lamb
Jekyll Island GC
Angie Lee
Green Island CC
|
|||
10:00 AM | 16 |
Michelle McKinnon
Berkeley Hills CC
Alice Belcher
Newnan CC
Mary Helen McElreath
Gordon Lakes GC
|
|||
10:00 AM | 18 |
Connie West
Waterfall Club
Lori Whitaker
Horseshoe Bend CC
Lisa Kaufman
Harbor Club
|
|||
10:00 AM | 18 |
Connie West
Waterfall Club
Lori Whitaker
Horseshoe Bend CC
Lisa Kaufman
Harbor Club
|
|||
Print
|
||||
Player | Tee Time | Hole | Tee | Other Players |
---|---|---|---|---|
Alice Belcher
Newnan CC
|
10:00 AM | 16 | T.O.C. Sr. Women | Mary Helen McElreath + Michelle McKinnon |
Angie Lee
Green Island CC
|
10:00 AM | 15 | T.O.C. Sr. Women | Lisa Short + Melanie Lamb + Merry McCleary |
Aren Flanders
Green Acres GC
|
10:00 AM | 8 | T.O.C. Men | Deron Owens + Justin Denham |
Bill McGowan
West Lake CC
|
10:00 AM | 9 | T.O.C. Sr. Men | Mike Wood + Seth Toporek + Tom Lape |
Brett Furber
Reunion CC
|
10:00 AM | 6 | T.O.C. Men | Derek Foulke + Joe Culpepper + Mark Nickerson |
Chris Gordon
Sugar Hill Golf Club
|
10:00 AM | 3 | T.O.C. Men | Doug Belden + John McGoogan + Keenan Hickton |
Christian Payne
Legacy on Lanier
|
10:00 AM | 2 | T.O.C. Men | Hunter Smith + John Harman + Tim Lovell |
Connie West
Waterfall Club
|
10:00 AM | 18 | T.O.C. Women | Lisa Kaufman + Lori Whitaker |
Cooper Smith
Bent Tree GC
|
10:00 AM | 5 | T.O.C. Men | Jack Morris + Luke Peavy + Matt Simons |
Craig Crump
Reynolds Lake Oconee
|
10:00 AM | 11 | T.O.C. Sr. Men | John Smith + Philip Hughes + Robert Smith |
Dana Lloyd
The Ball Strikers GC
|
10:00 AM | 14 | T.O.C. Sr. Men | Jeffery Wood + Rick Jones |
David Noll Jr.
Dalton G & CC
|
10:00 AM | 1 | T.O.C. Men | Jack Hall + Rob Varner + Zach Lassetter |
Derek Foulke
Bridgemill Athletic Club
|
10:00 AM | 6 | T.O.C. Men | Brett Furber + Joe Culpepper + Mark Nickerson |
Deron Owens
The Ball Strikers GC
|
10:00 AM | 8 | T.O.C. Men | Aren Flanders + Justin Denham |
Doug Belden
Dogwood GC
|
10:00 AM | 3 | T.O.C. Men | Chris Gordon + John McGoogan + Keenan Hickton |
George Sigeti
Steel Canyon GC
|
10:00 AM | 12 | T.O.C. Sr. Men | Jeff Thomson + Michael Uhler |
Hunter Smith
The Georgia Club
|
10:00 AM | 2 | T.O.C. Men | Christian Payne + John Harman + Tim Lovell |
Jack Hall
Ocean Forest GC
|
10:00 AM | 1 | T.O.C. Men | David Noll Jr. + Rob Varner + Zach Lassetter |
Jack Morris
Horseshoe Bend CC
|
10:00 AM | 5 | T.O.C. Men | Cooper Smith + Luke Peavy + Matt Simons |
Jeff Thomson
Legacy on Lanier
|
10:00 AM | 12 | T.O.C. Sr. Men | George Sigeti + Michael Uhler |
Jeffery McAbee
Maple Ridge GC
|
10:00 AM | 10 | T.O.C. Sr. Men | Patrick Watkins + Phil Pavoni + Yong Yu |
Jeffery Wood
Eagles Landing CC
|
10:00 AM | 14 | T.O.C. Sr. Men | Dana Lloyd + Rick Jones |
Joe Culpepper
Orchard G & CC
|
10:00 AM | 6 | T.O.C. Men | Brett Furber + Derek Foulke + Mark Nickerson |
John Harman
Sunset Hills CC
|
10:00 AM | 2 | T.O.C. Men | Christian Payne + Hunter Smith + Tim Lovell |
John McGoogan
Capital City Club
|
10:00 AM | 3 | T.O.C. Men | Chris Gordon + Doug Belden + Keenan Hickton |
John Smith
Dogwood GC
|
10:00 AM | 11 | T.O.C. Sr. Men | Craig Crump + Philip Hughes + Robert Smith |
Justin Denham
Towne Lake Hills GC
|
10:00 AM | 8 | T.O.C. Men | Aren Flanders + Deron Owens |
Keenan Hickton
Cherokee Run GC
|
10:00 AM | 3 | T.O.C. Men | Chris Gordon + Doug Belden + John McGoogan |
Lisa Kaufman
Harbor Club
|
10:00 AM | 18 | T.O.C. Women | Connie West + Lori Whitaker |
Lisa Short
Piedmont Driving Club
|
10:00 AM | 15 | T.O.C. Sr. Women | Angie Lee + Melanie Lamb + Merry McCleary |
Lori Whitaker
Horseshoe Bend CC
|
10:00 AM | 18 | T.O.C. Women | Connie West + Lisa Kaufman |
Luke Peavy
Providence Club
|
10:00 AM | 5 | T.O.C. Men | Cooper Smith + Jack Morris + Matt Simons |
Mark Nickerson
Reynolds Lake Oconee
|
10:00 AM | 6 | T.O.C. Men | Brett Furber + Derek Foulke + Joe Culpepper |
Mary Helen McElreath
Gordon Lakes GC
|
10:00 AM | 16 | T.O.C. Sr. Women | Alice Belcher + Michelle McKinnon |
Matt Simons
Dublin CC
|
10:00 AM | 5 | T.O.C. Men | Cooper Smith + Jack Morris + Luke Peavy |
Melanie Lamb
Jekyll Island GC
|
10:00 AM | 15 | T.O.C. Sr. Women | Angie Lee + Lisa Short + Merry McCleary |
Merry McCleary
Druid Hills GC
|
10:00 AM | 15 | T.O.C. Sr. Women | Angie Lee + Lisa Short + Melanie Lamb |
Michael Uhler
Governors Towne Club
|
10:00 AM | 12 | T.O.C. Sr. Men | George Sigeti + Jeff Thomson |
Michelle McKinnon
Berkeley Hills CC
|
10:00 AM | 16 | T.O.C. Sr. Women | Alice Belcher + Mary Helen McElreath |
Mike Wood
Orchard G & CC
|
10:00 AM | 9 | T.O.C. Sr. Men | Bill McGowan + Seth Toporek + Tom Lape |
Nathan Pylant
West Pines GC
|
10:00 AM | 7 | T.O.C. Men | Patrick Alligood + Truitt Zipperer |
Patrick Watkins
Creek at Hard Labor
|
10:00 AM | 10 | T.O.C. Sr. Men | Jeffery McAbee + Phil Pavoni + Yong Yu |
Patrick Alligood
Creek at Hard Labor
|
10:00 AM | 7 | T.O.C. Men | Nathan Pylant + Truitt Zipperer |
Phil Pavoni
Brickyard GC
|
10:00 AM | 10 | T.O.C. Sr. Men | Jeffery McAbee + Patrick Watkins + Yong Yu |
Philip Hughes
The Farm
|
10:00 AM | 11 | T.O.C. Sr. Men | Craig Crump + John Smith + Robert Smith |
Rick Jones
Bridgemill Athletic Club
|
10:00 AM | 14 | T.O.C. Sr. Men | Dana Lloyd + Jeffery Wood |
Rob Varner
Country Club of Columbus
|
10:00 AM | 1 | T.O.C. Men | David Noll Jr. + Jack Hall + Zach Lassetter |
Robert Smith
Pine Oaks GC
|
10:00 AM | 11 | T.O.C. Sr. Men | Craig Crump + John Smith + Philip Hughes |
Seth Toporek
Standard Club
|
10:00 AM | 9 | T.O.C. Sr. Men | Bill McGowan + Mike Wood + Tom Lape |
Tim Lovell
Achasta GC
|
10:00 AM | 2 | T.O.C. Men | Christian Payne + Hunter Smith + John Harman |
Tom Lape
Cherokee T & CC
|
10:00 AM | 9 | T.O.C. Sr. Men | Bill McGowan + Mike Wood + Seth Toporek |
Truitt Zipperer
Briar Creek CC
|
10:00 AM | 7 | T.O.C. Men | Nathan Pylant + Patrick Alligood |
Yong Yu
Windermere GC
|
10:00 AM | 10 | T.O.C. Sr. Men | Jeffery McAbee + Patrick Watkins + Phil Pavoni |
Zach Lassetter
Oak Mountain GC
|
10:00 AM | 1 | T.O.C. Men | David Noll Jr. + Jack Hall + Rob Varner |