50th Ouimet Memorial Tournament Tee Sheet

Fri, July 28

Print
Woodland Golf Club - Archived on 12-18-2020
Time Players
Print
Woodland Golf Club - Archived on 12-18-2020
Player Tee Time Tee Other Players
Abigail Hood WOM Bass Rocks GC 9:50 AM Women's Division - RED Anne Walsh + Julia Ford
Alex Jeffers CHA Woodland GC 8:20 AM Championship Division - GOLD Matt Hutchins + Matthew Naumec
Anne Walsh WOM The Country Club 9:50 AM Women's Division - RED Abigail Hood + Julia Ford
Ben Spitz CHA George Wright GC 9:00 AM Championship Division - GOLD Mark Turner + Timothy Umphrey
Billy Walthouse CHA Longmeadow CC 11:10 AM Championship Division - GOLD Bobby Leopold + Matt Parziale
Bobby Leopold CHA Coventry, RI 11:10 AM Championship Division - GOLD Billy Walthouse + Matt Parziale
Brendan Ridge CHA Harmon GC 8:00 AM Championship Division - GOLD Jordan Burke
Charlie Dubiel CHA Old Sandwich GC 10:50 AM Championship Division - GOLD Damon Salo + Nick Maccario
Charlie May CHA Ferncroft CC 10:40 AM Championship Division - GOLD John Lazor + Steven DiLisio
Chris Francoeur CHA Amesbury G & CC 8:30 AM Championship Division - GOLD Frank Vana, Jr. + Herbie Aikens
Damon Salo CHA New Ipswich, NH 10:50 AM Championship Division - GOLD Charlie Dubiel + Nick Maccario
David Spitz CHA South Shore CC 11:00 AM Championship Division - GOLD Dylan Siebenaler + John Hadges
Davis Chatfield CHA Attleboro, MA 9:10 AM Championship Division - GOLD Dillon Brown + Ryan Pelletier
Dillon Brown CHA CC of Halifax 9:10 AM Championship Division - GOLD Davis Chatfield + Ryan Pelletier
Dylan Siebenaler CHA Richmond, TX 11:00 AM Championship Division - GOLD David Spitz + John Hadges
Eddie Black CHA Tatnuck CC 9:30 AM Championship Division - GOLD Garren Poirier + Michael Thorbjornsen
Eric Marchetti CHA North Attleboro, MA 8:50 AM Championship Division - GOLD Kevin Quinn + Zach Ungvarsky
Frank Vana, Jr. CHA Marlborough CC 8:30 AM Championship Division - GOLD Chris Francoeur + Herbie Aikens
Garren Poirier CHA Rutland CC 9:30 AM Championship Division - GOLD Eddie Black + Michael Thorbjornsen
Herbie Aikens CHA Pinehills GC 8:30 AM Championship Division - GOLD Chris Francoeur + Frank Vana, Jr.
Jack Kearney LOW Elmcrest CC 10:20 AM Lowery Division - BLUE Jon Fasick + Mike Arter
Jacqueline Eleey WOM South Shore CC 10:00 AM Women's Division - RED Jacqueline Gonzalez + Pacharada Treekul
Jacqueline Gonzalez WOM Charles River CC 10:00 AM Women's Division - RED Jacqueline Eleey + Pacharada Treekul
James Imai CHA George Wright GC 8:40 AM Championship Division - GOLD Matthew Paradis + Sean Fitzpatrick
Jeff Page LOW Wellesley CC 10:10 AM Lowery Division - BLUE Joe Walker + Paul Nunez
Jim DiBiase LOW Woodland GC 10:30 AM Lowery Division - BLUE Kevin Carey + Steven Tasho
Jimmy Hervol CHA Hopkinton CC 8:10 AM Championship Division - GOLD Kevin Gately
Joe Walker LOW Dennis Pines GC 10:10 AM Lowery Division - BLUE Jeff Page + Paul Nunez
John Hadges CHA Thorny Lea GC 11:00 AM Championship Division - GOLD David Spitz + Dylan Siebenaler
John Lazor CHA Dedham C & PC 10:40 AM Championship Division - GOLD Charlie May + Steven DiLisio
Jon Fasick LOW New England CC 10:20 AM Lowery Division - BLUE Jack Kearney + Mike Arter
Jordan Burke CHA Needham GC 8:00 AM Championship Division - GOLD Brendan Ridge
Julia Ford WOM Cyprian Keyes GC 9:50 AM Women's Division - RED Abigail Hood + Anne Walsh
Kevin Carey LOW Dennis Pines GC 10:30 AM Lowery Division - BLUE Jim DiBiase + Steven Tasho
Kevin Gately CHA Pinehills GC 8:10 AM Championship Division - GOLD Jimmy Hervol
Kevin Quinn CHA Charles River CC 8:50 AM Championship Division - GOLD Eric Marchetti + Zach Ungvarsky
Mark Turner CHA Bass Rocks GC 9:00 AM Championship Division - GOLD Ben Spitz + Timothy Umphrey
Matt Hutchins CHA Naples. FL 8:20 AM Championship Division - GOLD Alex Jeffers + Matthew Naumec
Matt Parziale CHA Thorny Lea GC 11:10 AM Championship Division - GOLD Billy Walthouse + Bobby Leopold
Matthew Naumec CHA GreatHorse 8:20 AM Championship Division - GOLD Alex Jeffers + Matt Hutchins
Matthew Paradis CHA Hooksett, NH 8:40 AM Championship Division - GOLD James Imai + Sean Fitzpatrick
Michael Thorbjornsen CHA Nashawtuc CC 9:30 AM Championship Division - GOLD Eddie Black + Garren Poirier
Mike Arter LOW LeBaron Hills CC 10:20 AM Lowery Division - BLUE Jack Kearney + Jon Fasick
Nicholas Cummings CHA Marlborough CC 9:20 AM Championship Division - GOLD Patrick Frodigh + Taylor Kay-Green
Nick Maccario CHA Bradford CC 10:50 AM Championship Division - GOLD Charlie Dubiel + Damon Salo
Pacharada Treekul WOM New Britain, CT 10:00 AM Women's Division - RED Jacqueline Eleey + Jacqueline Gonzalez
Patrick Frodigh CHA Dedham C & PC 9:20 AM Championship Division - GOLD Nicholas Cummings + Taylor Kay-Green
Paul Nunez LOW Ludlow CC 10:10 AM Lowery Division - BLUE Jeff Page + Joe Walker
Ryan Pelletier CHA Pawtucket CC 9:10 AM Championship Division - GOLD Davis Chatfield + Dillon Brown
Sean Fitzpatrick CHA George Wright GC 8:40 AM Championship Division - GOLD James Imai + Matthew Paradis
Steven DiLisio CHA Salem CC 10:40 AM Championship Division - GOLD Charlie May + John Lazor
Steven Tasho LOW Thorny Lea GC 10:30 AM Lowery Division - BLUE Jim DiBiase + Kevin Carey
Taylor Kay-Green CHA Charles River CC 9:20 AM Championship Division - GOLD Nicholas Cummings + Patrick Frodigh
Timothy Umphrey CHA Tatnuck CC 9:00 AM Championship Division - GOLD Ben Spitz + Mark Turner
Zach Ungvarsky CHA Bradford CC 8:50 AM Championship Division - GOLD Eric Marchetti + Kevin Quinn