Delete

U.S. Senior Men's & Women's Amateur Sectional Qualifying Tee Sheet

Round 1 - Tue, August 1

Print
Club at Nevillewood
Time Players Time Players
8:00 AM
Paul Schlachter Bridgeville, PA
Michael Courtad Morgan, PA
Michael Hochschwender Akron, OH
8:10 AM
James Markovitz Bridgeville, PA
John Rodney Sewickley, PA
Stan Namola Beaver, PA
8:20 AM
Sean Knapp Oakmont, PA
James Alcorn Irwin, PA
8:30 AM
Frank Guise Westlake, OH
Mark Bope Pittsburgh, PA
Robert Himler Greensburg, PA
8:40 AM
Joel Mazur Pittsburgh, PA
Joseph Cordaro Connellsville, PA
8:50 AM
Richard Ducarme McMurray, PA
Michael Montelone Aliquippa, PA
Ed Elliott Greensburg, PA
9:00 AM
Roy Braatz Volant, PA
Jeff Miller Pittsburgh, PA
9:10 AM
Dan Reid Pittsburgh, PA
Bob Allshouse Greensburg, PA
Robert Filler Beaver, PA
9:31 AM
Diane Masterson GRN Cambridge, OH
Susan Miller GRN Loudon, TN
9:40 AM
Susan Podolsky GRN Alexandria, VA
Ann Vanzant GRN Presto, PA
Sue McMurdy GRN Indiana, PA
9:50 AM
Denise Callahan GRN Canton, OH
Alexandra Frazier GRN Conshohocken, PA
Suzi Spotleson GRN Canton, OH
10:00 AM
Courtney Myhrum GRN Pittsburgh, PA
Lisa Klein GRN Wayne, PA
Amy Gierlak GRN Edinboro, PA
Note: The main tee is the USGA tee. Players on different tees are indicated above.
Print
Club at Nevillewood
Player Tee Time Tee Other Players
Alexandra Frazier Conshohocken, PA 9:50 AM Green Denise Callahan + Suzi Spotleson
Amy Gierlak Edinboro, PA 10:00 AM Green Courtney Myhrum + Lisa Klein
Ann Vanzant Presto, PA 9:40 AM Green Sue McMurdy + Susan Podolsky
Bob Allshouse Greensburg, PA 9:10 AM USGA Dan Reid + Robert Filler
Courtney Myhrum Pittsburgh, PA 10:00 AM Green Amy Gierlak + Lisa Klein
Dan Reid Pittsburgh, PA 9:10 AM USGA Bob Allshouse + Robert Filler
Denise Callahan Canton, OH 9:50 AM Green Alexandra Frazier + Suzi Spotleson
Diane Masterson Cambridge, OH 9:31 AM Green Susan Miller
Ed Elliott Greensburg, PA 8:50 AM USGA Michael Montelone + Richard Ducarme
Frank Guise Westlake, OH 8:30 AM USGA Mark Bope + Robert Himler
James Alcorn Irwin, PA 8:20 AM USGA Sean Knapp
James Markovitz Bridgeville, PA 8:10 AM USGA John Rodney + Stan Namola
Jeff Miller Pittsburgh, PA 9:00 AM USGA Roy Braatz
Joel Mazur Pittsburgh, PA 8:40 AM USGA Joseph Cordaro
John Rodney Sewickley, PA 8:10 AM USGA James Markovitz + Stan Namola
Joseph Cordaro Connellsville, PA 8:40 AM USGA Joel Mazur
Lisa Klein Wayne, PA 10:00 AM Green Amy Gierlak + Courtney Myhrum
Mark Bope Pittsburgh, PA 8:30 AM USGA Frank Guise + Robert Himler
Michael Courtad Morgan, PA 8:00 AM USGA Michael Hochschwender + Paul Schlachter
Michael Hochschwender Akron, OH 8:00 AM USGA Michael Courtad + Paul Schlachter
Michael Montelone Aliquippa, PA 8:50 AM USGA Ed Elliott + Richard Ducarme
Paul Schlachter Bridgeville, PA 8:00 AM USGA Michael Courtad + Michael Hochschwender
Richard Ducarme McMurray, PA 8:50 AM USGA Ed Elliott + Michael Montelone
Robert Filler Beaver, PA 9:10 AM USGA Bob Allshouse + Dan Reid
Robert Himler Greensburg, PA 8:30 AM USGA Frank Guise + Mark Bope
Roy Braatz Volant, PA 9:00 AM USGA Jeff Miller
Sean Knapp Oakmont, PA 8:20 AM USGA James Alcorn
Stan Namola Beaver, PA 8:10 AM USGA James Markovitz + John Rodney
Sue McMurdy Indiana, PA 9:40 AM Green Ann Vanzant + Susan Podolsky
Susan Miller Loudon, TN 9:31 AM Green Diane Masterson
Susan Podolsky Alexandria, VA 9:40 AM Green Ann Vanzant + Sue McMurdy
Suzi Spotleson Canton, OH 9:50 AM Green Alexandra Frazier + Denise Callahan