2021 Boys Yankton Invitational Tee Sheet

Round 1 - Fri, September 10

Print
Hillcrest Golf and CC / White
Time Hole Players
Print
Hillcrest Golf and CC
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Adam Knigge HW SF Lincoln 10:00 AM 2A White Curtis Sneden + Will Parsons
Aiden Johnsen HW Tea Area 10:00 AM 18B White Jace Tramp + Ryken Helseth
Aiden Zavesky HW Huron 10:00 AM 15B White Carter Hall + Egan Jensen
Anders Schaefer HW SF Jefferson 10:00 AM 9B White Quincy Madsen + Trevon Beckman
Andy Noble HW SF Jefferson 10:00 AM 12A White Jacob Grau + Logan Kelling
Asher Dannenbring HW Mitchell 10:00 AM 5A White Jonathan Lyons + Liam Sarmiento
Ashton Helseth HW SF Roosevelt 10:00 AM 18A White Caeden Ekroth + Derek Anderson
Austin Merrow HW SF Roosevelt 10:00 AM 1A White Dawson Vellek + Keeton Newborg
Bennett Geraets HW SF Lincoln 10:00 AM 4B White Kaden Rylance + Riley Christensen
Boen McKee HW SF Roosevelt 10:00 AM 17B White Cole Schilling + Henry Homstad
Brady Sabers HW Tea Area 10:00 AM 17A White Emerson Mitchell + Tate Beste
Caeden Ekroth HW Yankton 10:00 AM 18A White Ashton Helseth + Derek Anderson
Cale Jones HW Brookings 10:00 AM 13B White Evan Ness + Noah Morgans
Caleb Surprenant HW Brandon Valley 10:00 AM 12B White Rowan Seeman + Rylan Dykema
Carsten Geddes HW Harrisburg 10:00 AM 2B White Gabe Norberg + John Mathison
Carter Blanchard HW Aberdeen Central 10:00 AM 9A White Carter Peterson + Channing Schaff
Carter Hall HW SF Washington 10:00 AM 15B White Aiden Zavesky + Egan Jensen
Carter Peterson HW Brandon Valley 10:00 AM 9A White Carter Blanchard + Channing Schaff
Carter Shawd HW Harrisburg 10:00 AM 3A White Charlie Mickelson + Ty Lenards
Channing Schaff HW SF Jefferson 10:00 AM 9A White Carter Blanchard + Carter Peterson
Charlie Mickelson HW SF Lincoln 10:00 AM 3A White Carter Shawd + Ty Lenards
Charlie Swift HW Harrisburg 10:00 AM 3B White Jack Hilgenberg + Jaden Solhiem
Cole Brust HW Aberdeen Central 10:00 AM 10B White Cole Murray + Trevor Rick
Cole Murray HW Brandon Valley 10:00 AM 10B White Cole Brust + Trevor Rick
Cole Schilling HW Tea Area 10:00 AM 17B White Boen McKee + Henry Homstad
Cory Perdaems HW SF Jefferson 10:00 AM 10A White Owen Jorgenson + Peyton Brust
Curtis Sneden HW Watertown 10:00 AM 2A White Adam Knigge + Will Parsons
DJ Heiberger HW O'Gorman 10:00 AM 5B White Jack Bartlett + Jager Juracek
Dawson Vellek HW Yankton 10:00 AM 1A White Austin Merrow + Keeton Newborg
Derek Anderson HW Tea Area 10:00 AM 18A White Ashton Helseth + Caeden Ekroth
Dylan VandeKop HW Brookings 10:00 AM 14B White Ryker Larsen + Tyler Benning
Easton Vellek HW Yankton 10:00 AM 1B White Eric Munson + Jonny Skelton
Egan Jensen HW Brookings 10:00 AM 15B White Aiden Zavesky + Carter Hall
Emerson Mitchell HW SF Roosevelt 10:00 AM 17A White Brady Sabers + Tate Beste
Eric Munson HW Tea Area 10:00 AM 1B White Easton Vellek + Jonny Skelton
Evan Ness HW Yankton 10:00 AM 13B White Cale Jones + Noah Morgans
Gabe Norberg HW Watertown 10:00 AM 2B White Carsten Geddes + John Mathison
Hayden Scott HW Harrisburg 10:00 AM 4A White Jake Olson + Luke Honner
Henry Homstad HW Yankton 10:00 AM 17B White Boen McKee + Cole Schilling
Jace Tramp HW Yankton 10:00 AM 18B White Aiden Johnsen + Ryken Helseth
Jack Bartlett HW Pierre 10:00 AM 5B White DJ Heiberger + Jager Juracek
Jack Even HW Brookings 10:00 AM 14A White Jack Nesje + Jake Cunningham
Jack Hilgenberg HW SF Lincoln 10:00 AM 3B White Charlie Swift + Jaden Solhiem
Jack Nesje HW SF Washington 10:00 AM 14A White Jack Even + Jake Cunningham
Jackson Childs HW Mitchell 10:00 AM 7B White Lincoln Houska + Will Hurd
Jacob Grau HW Aberdeen Central 10:00 AM 12A White Andy Noble + Logan Kelling
Jacob Stewart HW O'Gorman 10:00 AM 8B White Luke Olson + Noah Larson
Jaden Solhiem HW Watertown 10:00 AM 3B White Charlie Swift + Jack Hilgenberg
Jager Juracek HW Mitchell 10:00 AM 5B White DJ Heiberger + Jack Bartlett
Jake Cunningham HW Yankton 10:00 AM 14A White Jack Even + Jack Nesje
Jake Olson HW Watertown 10:00 AM 4A White Hayden Scott + Luke Honner
John Mathison HW SF Lincoln 10:00 AM 2B White Carsten Geddes + Gabe Norberg
Jonathan Lyons HW Pierre 10:00 AM 5A White Asher Dannenbring + Liam Sarmiento
Jonny Skelton HW SF Roosevelt 10:00 AM 1B White Easton Vellek + Eric Munson
Kade Brecher HW Brookings 10:00 AM 15A White Lake Hamilton + Landon Roberts
Kaden Rylance HW Watertown 10:00 AM 4B White Bennett Geraets + Riley Christensen
Keeton Newborg HW Tea Area 10:00 AM 1A White Austin Merrow + Dawson Vellek
Lake Hamilton HW SF Washington 10:00 AM 15A White Kade Brecher + Landon Roberts
Landon Roberts HW Huron 10:00 AM 15A White Kade Brecher + Lake Hamilton
Liam Sarmiento HW O'Gorman 10:00 AM 5A White Asher Dannenbring + Jonathan Lyons
Lincoln Bates HW Mitchell 10:00 AM 7A White Sawyer Sonnenschein + William Sanford
Lincoln Houska HW Pierre 10:00 AM 7B White Jackson Childs + Will Hurd
Logan Kelling HW Brandon Valley 10:00 AM 12A White Andy Noble + Jacob Grau
Luke Honner HW SF Lincoln 10:00 AM 4A White Hayden Scott + Jake Olson
Luke Olson HW Pierre 10:00 AM 8B White Jacob Stewart + Noah Larson
Macon Larson HW Mitchell 10:00 AM 8A White Nick Bothun + Radley Mauney
Michael Horning HW Yankton 10:00 AM 13A White Nathan Brecher
Nathan Brecher HW Brookings 10:00 AM 13A White Michael Horning
Nick Bothun HW Pierre 10:00 AM 8A White Macon Larson + Radley Mauney
Noah Larson HW Mitchell 10:00 AM 8B White Jacob Stewart + Luke Olson
Noah Morgans HW SF Washington 10:00 AM 13B White Cale Jones + Evan Ness
Owen Jorgenson HW Brandon Valley 10:00 AM 10A White Cory Perdaems + Peyton Brust
Peyton Brust HW Aberdeen Central 10:00 AM 10A White Cory Perdaems + Owen Jorgenson
Quincy Madsen HW Aberdeen Central 10:00 AM 9B White Anders Schaefer + Trevon Beckman
Radley Mauney HW O'Gorman 10:00 AM 8A White Macon Larson + Nick Bothun
Riley Christensen HW Harrisburg 10:00 AM 4B White Bennett Geraets + Kaden Rylance
Rowan Seeman HW SF Jefferson 10:00 AM 12B White Caleb Surprenant + Rylan Dykema
Ryken Helseth HW SF Roosevelt 10:00 AM 18B White Aiden Johnsen + Jace Tramp
Ryker Larsen HW Yankton 10:00 AM 14B White Dylan VandeKop + Tyler Benning
Rylan Dykema HW Aberdeen Central 10:00 AM 12B White Caleb Surprenant + Rowan Seeman
Sawyer Sonnenschein HW Pierre 10:00 AM 7A White Lincoln Bates + William Sanford
Tate Beste HW Yankton 10:00 AM 17A White Brady Sabers + Emerson Mitchell
Trevon Beckman HW Brandon Valley 10:00 AM 9B White Anders Schaefer + Quincy Madsen
Trevor Rick HW SF Jefferson 10:00 AM 10B White Cole Brust + Cole Murray
Ty Lenards HW Watertown 10:00 AM 3A White Carter Shawd + Charlie Mickelson
Tyler Benning HW SF Washington 10:00 AM 14B White Dylan VandeKop + Ryker Larsen
Will Hurd HW O'Gorman 10:00 AM 7B White Jackson Childs + Lincoln Houska
Will Parsons HW Harrisburg 10:00 AM 2A White Adam Knigge + Curtis Sneden
William Sanford HW O'Gorman 10:00 AM 7A White Lincoln Bates + Sawyer Sonnenschein