2021 Senior PGA Professional Championship Tee Sheet

Round 4 - Sun, October 24

Print
PGA Golf Club - Wanamaker / Men
Time Hole Players Hole Players
8:00 AM 1
Jim Empey Rocky Mountain Section
Joe Summerhays Utah Section
Chad Kurmel Michigan Section
10
Don Winter Northern California Section
Don Berry Minnesota Section
Doug Rohrbaugh Colorado Section
8:10 AM 1
Larry George Carolinas Section
Chad Proehl Iowa Section
Mark Tucker Central New York Section
10
Scott Hebert Michigan Section
Tom Hearn Nebraska Section
Brad Lardon Sun Country Section
8:20 AM 1
Frank Bensel Metropolitan Section
John Faidley Carolinas Section
Eric Chiles Minnesota Section
10
Kurt Mantyla Wisconsin Section
Jim Schuman Wisconsin Section
Mark Owen Utah Section
8:30 AM 1
Mitch Camp Northern Ohio Section
Jim Deiters Michigan Section
Mike Fergin Southern California Section
10
Sonny Skinner Georgia Section
Jeff Brehaut Utah Section
Gary Rusnak Northern Ohio Section
8:40 AM 1
Dave Bahr Southern Ohio Section
Mike San Filippo South Florida Section
Del Ponchock Metropolitan Section
10
Tim Weinhart Georgia Section
Jake Narro Gulf States Section
David Witt South Florida Section
8:50 AM 1
Michael Crowley Wisconsin Section
Tracy Phillips South Central Section
Roy Biancalana Illinois Section
10
Henrik Simonsen Tennessee Section
Tim Fleming South Central Section
David Hronek North Florida Section
9:00 AM 1
Jim Carter Southwest Section
Omar Uresti Southern Texas Section
Jonathan Mansfield North Florida Section
10
Bobby Cochran Tennessee Section
John Aber Tri-State Section
Rodney Wilson Northern California Section
9:10 AM 1
Chad Sorensen Southern California Section
Walt Chapman Tennessee Section
Mike Genovese Alabama - NW Florida Section
10
Steve Schneiter Utah Section
Mark Knowles Pacific Northwest Section
Steve Stone Northern Ohio Section
9:20 AM 1
Jimmy Farrell Jr. Metropolitan Section
Bob Sowards Southern Ohio Section
Dale Abraham New England Section
10
Joe Boros Tri-State Section
David Podas Southern California Section
Dave McNabb Philadelphia Section
9:30 AM 1
Kelly Mitchum Carolinas Section
Micah Rudosky Colorado Section
Neal Lancaster Carolinas Section
10
Jeff Roth Michigan Section
Steve Isley Carolinas Section
Ed Kirby New England Section
9:40 AM 1
Ray Franz Jr. Southwest Section
Frank Esposito Jr. New Jersey Section
Michael Valicenti South Florida Section
10
Brian Kelly Philadelphia Section
Jeff Whitfield Gateway Section
John Cleary Illinois Section
9:50 AM 1
Paul Claxton Georgia Section
Alan Morin South Florida Section
Tim Cantwell South Florida
10
Todd McCorkle Alabama - NW Florida Section
Tim Krapfel Southern Ohio Section
Nick Frontero North Florida Section
10:00 AM 1
Rob Labritz Metropolitan Section
Mark Mielke South Florida Section
Mike Small Illinois Section
10
Sam Randolph Jr. Northern Texas Section
Jared Melson Tennessee Section
Cameron Doan Northern Texas Section
Print
PGA Golf Club - Wanamaker
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Alan Morin Men South Florida Section 9:50 AM 1 Men Paul Claxton / Tim Cantwell
Bob Sowards Men Southern Ohio Section 9:20 AM 1 Men Dale Abraham / Jimmy Farrell Jr.
Bobby Cochran Men Tennessee Section 9:00 AM 10 Men John Aber / Rodney Wilson
Brad Lardon Men Sun Country Section 8:10 AM 10 Men Scott Hebert / Tom Hearn
Brian Kelly Men Philadelphia Section 9:40 AM 10 Men Jeff Whitfield / John Cleary
Cameron Doan Men Northern Texas Section 10:00 AM 10 Men Jared Melson / Sam Randolph Jr.
Chad Kurmel Men Michigan Section 8:00 AM 1 Men Jim Empey / Joe Summerhays
Chad Proehl Men Iowa Section 8:10 AM 1 Men Larry George / Mark Tucker
Chad Sorensen Men Southern California Section 9:10 AM 1 Men Mike Genovese / Walt Chapman
Dale Abraham Men New England Section 9:20 AM 1 Men Bob Sowards / Jimmy Farrell Jr.
Dave Bahr Men Southern Ohio Section 8:40 AM 1 Men Del Ponchock / Mike San Filippo
Dave McNabb Men Philadelphia Section 9:20 AM 10 Men David Podas / Joe Boros
David Hronek Men North Florida Section 8:50 AM 10 Men Henrik Simonsen / Tim Fleming
David Podas Men Southern California Section 9:20 AM 10 Men Dave McNabb / Joe Boros
David Witt Men South Florida Section 8:40 AM 10 Men Jake Narro / Tim Weinhart
Del Ponchock Men Metropolitan Section 8:40 AM 1 Men Dave Bahr / Mike San Filippo
Don Berry Men Minnesota Section 8:00 AM 10 Men Don Winter / Doug Rohrbaugh
Don Winter Men Northern California Section 8:00 AM 10 Men Don Berry / Doug Rohrbaugh
Doug Rohrbaugh Men Colorado Section 8:00 AM 10 Men Don Berry / Don Winter
Ed Kirby Men New England Section 9:30 AM 10 Men Jeff Roth / Steve Isley
Eric Chiles Men Minnesota Section 8:20 AM 1 Men Frank Bensel / John Faidley
Frank Bensel Men Metropolitan Section 8:20 AM 1 Men Eric Chiles / John Faidley
Frank Esposito Jr. Men New Jersey Section 9:40 AM 1 Men Michael Valicenti / Ray Franz Jr.
Gary Rusnak Men Northern Ohio Section 8:30 AM 10 Men Jeff Brehaut / Sonny Skinner
Henrik Simonsen Men Tennessee Section 8:50 AM 10 Men David Hronek / Tim Fleming
Jake Narro Men Gulf States Section 8:40 AM 10 Men David Witt / Tim Weinhart
Jared Melson Men Tennessee Section 10:00 AM 10 Men Cameron Doan / Sam Randolph Jr.
Jeff Brehaut Men Utah Section 8:30 AM 10 Men Gary Rusnak / Sonny Skinner
Jeff Roth Men Michigan Section 9:30 AM 10 Men Ed Kirby / Steve Isley
Jeff Whitfield Men Gateway Section 9:40 AM 10 Men Brian Kelly / John Cleary
Jim Carter Men Southwest Section 9:00 AM 1 Men Jonathan Mansfield / Omar Uresti
Jim Deiters Men Michigan Section 8:30 AM 1 Men Mike Fergin / Mitch Camp
Jim Empey Men Rocky Mountain Section 8:00 AM 1 Men Chad Kurmel / Joe Summerhays
Jim Schuman Men Wisconsin Section 8:20 AM 10 Men Kurt Mantyla / Mark Owen
Jimmy Farrell Jr. Men Metropolitan Section 9:20 AM 1 Men Bob Sowards / Dale Abraham
Joe Boros Men Tri-State Section 9:20 AM 10 Men Dave McNabb / David Podas
Joe Summerhays Men Utah Section 8:00 AM 1 Men Chad Kurmel / Jim Empey
John Aber Men Tri-State Section 9:00 AM 10 Men Bobby Cochran / Rodney Wilson
John Cleary Men Illinois Section 9:40 AM 10 Men Brian Kelly / Jeff Whitfield
John Faidley Men Carolinas Section 8:20 AM 1 Men Eric Chiles / Frank Bensel
Jonathan Mansfield Men North Florida Section 9:00 AM 1 Men Jim Carter / Omar Uresti
Kelly Mitchum Men Carolinas Section 9:30 AM 1 Men Micah Rudosky / Neal Lancaster
Kurt Mantyla Men Wisconsin Section 8:20 AM 10 Men Jim Schuman / Mark Owen
Larry George Men Carolinas Section 8:10 AM 1 Men Chad Proehl / Mark Tucker
Mark Knowles Men Pacific Northwest Section 9:10 AM 10 Men Steve Schneiter / Steve Stone
Mark Mielke Men South Florida Section 10:00 AM 1 Men Mike Small / Rob Labritz
Mark Owen Men Utah Section 8:20 AM 10 Men Jim Schuman / Kurt Mantyla
Mark Tucker Men Central New York Section 8:10 AM 1 Men Chad Proehl / Larry George
Micah Rudosky Men Colorado Section 9:30 AM 1 Men Kelly Mitchum / Neal Lancaster
Michael Crowley Men Wisconsin Section 8:50 AM 1 Men Roy Biancalana / Tracy Phillips
Michael Valicenti Men South Florida Section 9:40 AM 1 Men Frank Esposito Jr. / Ray Franz Jr.
Mike Fergin Men Southern California Section 8:30 AM 1 Men Jim Deiters / Mitch Camp
Mike Genovese Men Alabama - NW Florida Section 9:10 AM 1 Men Chad Sorensen / Walt Chapman
Mike San Filippo Men South Florida Section 8:40 AM 1 Men Dave Bahr / Del Ponchock
Mike Small Men Illinois Section 10:00 AM 1 Men Mark Mielke / Rob Labritz
Mitch Camp Men Northern Ohio Section 8:30 AM 1 Men Jim Deiters / Mike Fergin
Neal Lancaster Men Carolinas Section 9:30 AM 1 Men Kelly Mitchum / Micah Rudosky
Nick Frontero Men North Florida Section 9:50 AM 10 Men Tim Krapfel / Todd McCorkle
Omar Uresti Men Southern Texas Section 9:00 AM 1 Men Jim Carter / Jonathan Mansfield
Paul Claxton Men Georgia Section 9:50 AM 1 Men Alan Morin / Tim Cantwell
Ray Franz Jr. Men Southwest Section 9:40 AM 1 Men Frank Esposito Jr. / Michael Valicenti
Rob Labritz Men Metropolitan Section 10:00 AM 1 Men Mark Mielke / Mike Small
Rodney Wilson Men Northern California Section 9:00 AM 10 Men Bobby Cochran / John Aber
Roy Biancalana Men Illinois Section 8:50 AM 1 Men Michael Crowley / Tracy Phillips
Sam Randolph Jr. Men Northern Texas Section 10:00 AM 10 Men Cameron Doan / Jared Melson
Scott Hebert Men Michigan Section 8:10 AM 10 Men Brad Lardon / Tom Hearn
Sonny Skinner Men Georgia Section 8:30 AM 10 Men Gary Rusnak / Jeff Brehaut
Steve Isley Men Carolinas Section 9:30 AM 10 Men Ed Kirby / Jeff Roth
Steve Schneiter Men Utah Section 9:10 AM 10 Men Mark Knowles / Steve Stone
Steve Stone Men Northern Ohio Section 9:10 AM 10 Men Mark Knowles / Steve Schneiter
Tim Cantwell Men South Florida 9:50 AM 1 Men Alan Morin / Paul Claxton
Tim Fleming Men South Central Section 8:50 AM 10 Men David Hronek / Henrik Simonsen
Tim Krapfel Men Southern Ohio Section 9:50 AM 10 Men Nick Frontero / Todd McCorkle
Tim Weinhart Men Georgia Section 8:40 AM 10 Men David Witt / Jake Narro
Todd McCorkle Men Alabama - NW Florida Section 9:50 AM 10 Men Nick Frontero / Tim Krapfel
Tom Hearn Men Nebraska Section 8:10 AM 10 Men Brad Lardon / Scott Hebert
Tracy Phillips Men South Central Section 8:50 AM 1 Men Michael Crowley / Roy Biancalana
Walt Chapman Men Tennessee Section 9:10 AM 1 Men Chad Sorensen / Mike Genovese