U.S. Senior Open SQR - Suburban Tee Sheet

Round 1 - Thu, May 24

Print
Suburban Golf Club / USGA
Time Hole Players
Print
Suburban Golf Club
Player Tee Time Hole Tee Other Players
Adam Kominsky (a) Tenafly 9:10 AM 10 USGA Gary Hardin + Ned Zachar
Al Fanelli East Northport 9:20 AM 1 USGA Bart Weissman + Thomas Lee
Alan Specht Setauket 9:20 AM 10 USGA Anthony Fioretti + Johan Van Schalkwyk
Allan Bowman Princeton 8:00 AM 10 USGA Parker Weil + Peter Van Ingen
Andrew Fogarty (a) Town And Country 2:10 PM 10 USGA Jonny Doppelt + Matthew Smith
Andrew Inman Ridgefield 1:10 PM 10 USGA Leon Roday + Matthew Meyer
Angel Franco Paraguay 8:10 AM 10 USGA David Prowler + Vincent Scarpetta
Anthony Fioretti (a) Sparta 9:20 AM 10 USGA Alan Specht + Johan Van Schalkwyk
Bart Weissman (a) Stamford 9:20 AM 1 USGA Al Fanelli + Thomas Lee
Bill Long (a) Southern Pines 1:50 PM 1 USGA Roland Morris Jr + Sangsoo Lee
Bill Snouffer (a) Sparta 8:00 AM 1 USGA Bobby Heins + Louis Rinaldi
Billy Ashford Carmel 7:30 AM 1 USGA Len Siter + Mark McCormick
Billy Byrnes (a) Brooklyn 8:20 AM 10 USGA Michael Troy + Shawn Baker
Bob Duenskie (a) Hopatcong 1:40 PM 1 USGA Jack Schlotterback + Paul Leddy
Bobby Heins Purchase 8:00 AM 1 USGA Bill Snouffer + Louis Rinaldi
Brad Worthington Trumbull 8:50 AM 10 USGA Brian Brown + David Young
Brent Studer Manasquan 2:00 PM 10 USGA David Laudien + Morten Gotterup
Brian Brown (a) Lindenhurst 8:50 AM 10 USGA Brad Worthington + David Young
Brian Higgins (a) New York 1:30 PM 10 USGA David Quinn + John Morgan
Byung Jun Wayne 1:20 PM 1 USGA David McKelvey + George Forster
Carl Alexander Bedford 9:00 AM 10 USGA John Ervasti + Mike Diffley
Charles Bolling Glen Cove 2:00 PM 1 USGA John Bauman + Louis Fulgoni
Christopher Housen (a) Tequesta 7:50 AM 10 USGA David Mooradian + Don Enga
Claude Grenier Austria 12:50 PM 10 USGA Daniel Russo + John Herbert
Craig Thomas White Plains 9:00 AM 1 USGA Dave Staudinger + Edward Whitman
Dan Ireland (a) Wynantskill 8:50 AM 1 USGA Gregory Hurd + Jean Laforce
Daniel Russo (a) Hagaman 12:50 PM 10 USGA Claude Grenier + John Herbert
Dave Fusco Goshen 7:40 AM 10 USGA John Simpson + Ken Pridgen
Dave Staudinger (a) Rye 9:00 AM 1 USGA Craig Thomas + Edward Whitman
David Laudien Wall 2:00 PM 10 USGA Brent Studer + Morten Gotterup
David Mattana (a) Great Neck 7:40 AM 1 USGA Jeff Warne + John Dimarco
David McKelvey (a) Rockville Centre 1:20 PM 1 USGA Byung Jun + George Forster
David Mooradian (a) Troy 7:50 AM 10 USGA Christopher Housen + Don Enga
David Prowler (a) Manhasset 8:10 AM 10 USGA Angel Franco + Vincent Scarpetta
David Quinn Marlton 1:30 PM 10 USGA Brian Higgins + John Morgan
David Young Scarborough 8:50 AM 10 USGA Brad Worthington + Brian Brown
David Zeid (a) Redding 1:00 PM 10 USGA James Welch + Mike Burke
Dennis Lynch (a) Smithtown 12:40 PM 1 USGA Michael Martin
Don Enga (a) Queens Village 7:50 AM 10 USGA Christopher Housen + David Mooradian
Donald Stenberg Mendham 1:00 PM 1 USGA Jerry Brescia + Kurt Paseka
Edward Bugniazet (a) Harrison 1:20 PM 10 USGA Michael Summa + Mike Gilmore
Edward Gibstein (a) Glen Head 7:30 AM 10 USGA Frank Bensel + Jim McGovern
Edward Whitman Blairstown 9:00 AM 1 USGA Craig Thomas + Dave Staudinger
Fran Marrello Plymouth 8:10 AM 1 USGA Merv Smith + Michael Mercier
Frank Bensel Jupiter 7:30 AM 10 USGA Edward Gibstein + Jim McGovern
Gary Hardin Huntingdon Valley 9:10 AM 10 USGA Adam Kominsky + Ned Zachar
Geoff Schneider (a) Wilton 12:40 PM 10 USGA Gerard Courville
George Forster Villanova 1:20 PM 1 USGA Byung Jun + David McKelvey
Gerard Courville Stratford 12:40 PM 10 USGA Geoff Schneider
Gregory Baker Boonton 8:40 AM 10 USGA Mike Caporale + Tom Yellin
Gregory Hurd Manhasset 8:50 AM 1 USGA Dan Ireland + Jean Laforce
Gustav Vik (a) Norway 1:10 PM 1 USGA James Beadle + Robert Linn
Heath Wassem Mount Kisco 2:10 PM 1 USGA Todd Wood
Howie Barrow Fairhaven 1:40 PM 10 USGA Jay Sessa + Philip Gutterman
Jack Schlotterback Marion 1:40 PM 1 USGA Bob Duenskie + Paul Leddy
James Beadle Morris Plains 1:10 PM 1 USGA Gustav Vik + Robert Linn
James Welch (a) Valatie 1:00 PM 10 USGA David Zeid + Mike Burke
Jay Sessa (a) Garden City 1:40 PM 10 USGA Howie Barrow + Philip Gutterman
Jean Laforce Canada 8:50 AM 1 USGA Dan Ireland + Gregory Hurd
Jeff Liebler (a) Warren 8:20 AM 1 USGA John Fowler + Steve Pyo
Jeff Putman (a) Westport 2:20 PM 10 USGA Kirk Hanefeld + Scotty George
Jeff Warne Sag Harbor 7:40 AM 1 USGA David Mattana + John Dimarco
Jerry Brescia (a) Schenectady 1:00 PM 1 USGA Donald Stenberg + Kurt Paseka
Jim Craffey (a) Allendale 8:40 AM 1 USGA John Elliott + Steve Oakes
Jim McGovern Oradell 7:30 AM 10 USGA Edward Gibstein + Frank Bensel
Johan Van Schalkwyk (a) Haddon Heights 9:20 AM 10 USGA Alan Specht + Anthony Fioretti
John Bauman (a) Essex 2:00 PM 1 USGA Charles Bolling + Louis Fulgoni
John Dimarco Cherry Hill 7:40 AM 1 USGA David Mattana + Jeff Warne
John Elliott Bristol 8:40 AM 1 USGA Jim Craffey + Steve Oakes
John Ervasti (a) Brooklyn 9:00 AM 10 USGA Carl Alexander + Mike Diffley
John Fowler Rock Hill 8:20 AM 1 USGA Jeff Liebler + Steve Pyo
John Herbert (a) New York 12:50 PM 10 USGA Claude Grenier + Daniel Russo
John Morgan (a) Mountainside 1:30 PM 10 USGA Brian Higgins + David Quinn
John Simpson (a) Canada 7:40 AM 10 USGA Dave Fusco + Ken Pridgen
Jonny Doppelt (a) Great Neck 2:10 PM 10 USGA Andrew Fogarty + Matthew Smith
Keith Salamon (a) Middletown 9:10 AM 1 USGA Lawrence Kopp + Terry Davis
Ken Pridgen Red Bank 7:40 AM 10 USGA Dave Fusco + John Simpson
Kenneth Bakst (a) New York 1:30 PM 1 USGA Rodney Stilwell + Roger Hoit
Kirk Hanefeld South Hamilton 2:20 PM 10 USGA Jeff Putman + Scotty George
Kurt Paseka (a) Bayside 1:00 PM 1 USGA Donald Stenberg + Jerry Brescia
Lawrence Kopp (a) Montclair 9:10 AM 1 USGA Keith Salamon + Terry Davis
Len Siter Mountainside 7:30 AM 1 USGA Billy Ashford + Mark McCormick
Leon Roday (a) Henrico 1:10 PM 10 USGA Andrew Inman + Matthew Meyer
Louis Fulgoni (a) Toms River 2:00 PM 1 USGA Charles Bolling + John Bauman
Louis Rinaldi (a) Ossining 8:00 AM 1 USGA Bill Snouffer + Bobby Heins
Mark Anderson Media 7:50 AM 1 USGA Peter Detemple + Peter Serafimoff
Mark McCormick Middletown 7:30 AM 1 USGA Billy Ashford + Len Siter
Mark Yannotta Whippany 1:50 PM 10 USGA Tom Sutter
Matthew Corrigan (a) Neponsit 12:50 PM 1 USGA Rene Bosne + Wayne Oreilly
Matthew Meyer (a) Pelham 1:10 PM 10 USGA Andrew Inman + Leon Roday
Matthew Smith (a) New York 2:10 PM 10 USGA Andrew Fogarty + Jonny Doppelt
Mauro Pari (a) North Weymouth 2:20 PM 1 USGA Robert Colucci + Ronald Vannelli
Merv Smith (a) Mahwah 8:10 AM 1 USGA Fran Marrello + Michael Mercier
Michael Doetsch (a) New Hyde Park 8:30 AM 10 USGA Robert Riefberg + Roderick McRae
Michael Guli (a) New York 8:30 AM 1 USGA Patrick Eggeling + Peter Procops
Michael Martin New Haven 12:40 PM 1 USGA Dennis Lynch
Michael Mercier (a) Juno Beach 8:10 AM 1 USGA Fran Marrello + Merv Smith
Michael Summa Greenwich 1:20 PM 10 USGA Edward Bugniazet + Mike Gilmore
Michael Troy (a) Greenwich 8:20 AM 10 USGA Billy Byrnes + Shawn Baker
Mike Burke Towaco 1:00 PM 10 USGA David Zeid + James Welch
Mike Caporale Manhasset 8:40 AM 10 USGA Gregory Baker + Tom Yellin
Mike Diffley Pelham Manor 9:00 AM 10 USGA Carl Alexander + John Ervasti
Mike Gilmore Mamaroneck 1:20 PM 10 USGA Edward Bugniazet + Michael Summa
Morten Gotterup (a) Little Silver 2:00 PM 10 USGA Brent Studer + David Laudien
Ned Zachar (a) Bedford 9:10 AM 10 USGA Adam Kominsky + Gary Hardin
Parker Weil (a) Ridgewood 8:00 AM 10 USGA Allan Bowman + Peter Van Ingen
Patrick Eggeling Purchase 8:30 AM 1 USGA Michael Guli + Peter Procops
Patrick Pierson (a) West Orange 12:30 PM 1 USGA Scott Paris
Paul Leddy (a) Galloway 1:40 PM 1 USGA Bob Duenskie + Jack Schlotterback
Peter Detemple (a) Lexington Park 7:50 AM 1 USGA Mark Anderson + Peter Serafimoff
Peter Procops Lawrence 8:30 AM 1 USGA Michael Guli + Patrick Eggeling
Peter Serafimoff New Smyrna Bch 7:50 AM 1 USGA Mark Anderson + Peter Detemple
Peter Van Ingen (a) New York City 8:00 AM 10 USGA Allan Bowman + Parker Weil
Philip Gutterman (a) Huntington 1:40 PM 10 USGA Howie Barrow + Jay Sessa
Rene Bosne (a) New York 12:50 PM 1 USGA Matthew Corrigan + Wayne Oreilly
Robert Colucci (a) Stamford 2:20 PM 1 USGA Mauro Pari + Ronald Vannelli
Robert Linn (a) Enfield 1:10 PM 1 USGA Gustav Vik + James Beadle
Robert Riefberg (a) Melville 8:30 AM 10 USGA Michael Doetsch + Roderick McRae
Roderick McRae (a) Watchung 8:30 AM 10 USGA Michael Doetsch + Robert Riefberg
Rodney Stilwell (a) Staten Island 1:30 PM 1 USGA Kenneth Bakst + Roger Hoit
Roger Hoit (a) Summit 1:30 PM 1 USGA Kenneth Bakst + Rodney Stilwell
Roland Morris Jr (a) Greenwich 1:50 PM 1 USGA Bill Long + Sangsoo Lee
Ronald Vannelli (a) Edison 2:20 PM 1 USGA Mauro Pari + Robert Colucci
Sangsoo Lee Teaneck 1:50 PM 1 USGA Bill Long + Roland Morris Jr
Scott Paris Westfield 12:30 PM 1 USGA Patrick Pierson
Scotty George (a) New York 2:20 PM 10 USGA Jeff Putman + Kirk Hanefeld
Shawn Baker Hicksville 8:20 AM 10 USGA Billy Byrnes + Michael Troy
Steve Oakes Bridgewater 8:40 AM 1 USGA Jim Craffey + John Elliott
Steve Pyo Fort Lee 8:20 AM 1 USGA Jeff Liebler + John Fowler
Stuart Goldstein (a) Haworth 12:30 PM 10 USGA Troy David
Terry Davis Ewa Beach 9:10 AM 1 USGA Keith Salamon + Lawrence Kopp
Thomas Lee Rockvlle 9:20 AM 1 USGA Al Fanelli + Bart Weissman
Todd Wood (a) Chatham 2:10 PM 1 USGA Heath Wassem
Tom Sutter New York 1:50 PM 10 USGA Mark Yannotta
Tom Yellin (a) New York 8:40 AM 10 USGA Gregory Baker + Mike Caporale
Troy David (a) Muttontown 12:30 PM 10 USGA Stuart Goldstein
Vincent Scarpetta (a) Moosic 8:10 AM 10 USGA Angel Franco + David Prowler
Wayne Oreilly Oldbridge 12:50 PM 1 USGA Matthew Corrigan + Rene Bosne